Kompletné zimné kolesá VW

Kompletné zimné kolesá VW
Prezúvanie na zimu.

Bezpečne a štýlovo aj v zime

Vaše pneumatiky vyžadujú osobitnú pozornosť, a to najmä v zimnom období. Koniec koncov, sú jednou z najdôležitejších súčastí vášho vozidla z hľadiska bezpečnosti.

Vedeli ste, že odporúčaná teplota, pri ktorej by ste mali prezuť svoje vozidlo na zimné pneumatiky, je už 7 °C? Je to zároveň bod, kedy sa brzdná dráha letných pneumatík začína výrazne zvyšovať. Minimálna hĺbka dezénu zimnej pneumatiky odporúčaná z hľadiska bezpečnosti je 4 mm.

Zarezervujte si termín na prezutie vášho vozidla Volkswagen už dnes.

AQUAPLANING

Zimné pneumatiky taktiež poskytujú dodatočnú ochranu pred aquaplaningom. Dôvod? Hlbšie profilované drážky v porovnaní s letnými kolesami umožňujú, aby guma rýchlejšie odvádzala vodu, čím pomáha udržiavať priamy kontakt s vozovkou.

Prezúvanie (PDF)
Vedeli ste, že? (PDF)

Maximálna bezpečnosť vďaka kvalitným zimným pneumatikám

  • Silná priľnavosť na zimných cestách: profil dezénu zimných pneumatík odvádza vodu a zaisťuje lepšie bočné vedenie
  • Väčšia bezpečnosť jazdy: lepšia priľnavosť a kratšia brzdná dráha pri teplote nižšej ako 7 °C, a to aj keď práve sneží alebo prší
  • Väčší záber na ľade a snehu: profil dezénu a zmes zimných pneumatík sú optimálne prispôsobené zimným podmienkam

 

Individualita so štýlom

Originálne kompletné kolesá Volkswagen pozostávajú z moderných diskov a bezpečných zimných pneumatík a sú perfektne prispôsobené príslušnému modelu Volkswagen.

Na základe dlhoročných skúseností zostavujú naši vývojári optimálnu kombináciu diskov a pneumatík pre každý model vozidla a zaisťujú, aby vyhovovala vysokým nárokom značky Volkswagen na kvalitu a bezpečnosť.

Vyberte si z našej širokej ponuky kompletných zimných kolies.

Kompletné zimné kolesá 2021/2022 (PDF)

Objednávka do servisu