Nadácia PO CAR vybrala najlepší projekt.


Vieme, ktorí škôlkari pocestujú za krásami Prešovského kraja
Na našu grantovú výzvu "Ako by škôlkari svoj kraj spoznať mali" veľmi pozitívne reagovali materské školy nielen z Prešova, ale aj z Bardejova a Starej Ľubovne.

Grantová výzva Nadácie PO CAR bola určená materským školám z Prešovského samosprávneho kraja. Tie mali navrhnúť, akým pozitívnym zážitkovým spôsobom umožnia predškolákom spoznať počas jedného týždňa zaujímavé miesta v PSK, napríklad kultúrne, historické pamiatky, múzeá, či prírodné atrakcie. Mali by pritom využiť rôzne dopravné prostriedky, ktorú sú v tomto kraji k dispozícii - napr. autobus, vlak, lanovku, trolejbus, loď a iné. Cieľom projektu je totiž okrem pútavého spoznávania zaujímavých miest v PSK naučiť deti v predškolskom veku, ako sa v dopravných prostriedkoch majú správať a ako majú dbať na svoju bezpečnosť.
 
Po pozornom preštudovaní všetkých predložených projektov sa Nadácia PO CAR rozhodla sumou 1.000,-EUR podporiť projekt Materskej školy Československej armády z Prešova! Dali mu svoj vlastný názov "Vladko vševedko na potulkách" a v priebehu piatich dní deti pocestujú autobusom do minulosti a navštívia Staroľubovniansky hrad a skanzen, trolejbus ich odvezie na obhliadku starého Solivaru a soľnej jaskyne, autobus a pozemnú lanovku využijú pri svojom dobrodružstve v Starom Smokovci, Hrebienku a na Studenovodských vodopádoch, ďalší deň navštívia Krajské múzeum v Rákocziho paláci v Prešove a napokon sa vyberú na detskú historickú železnicu pri Košiciach. Každý deň, každý ich výlet bude navyše sprevádzaný zaujímavými legendami. "Pri výbere víťazného projektu  okrem jeho pútavého a precízneho spracovania zaujal i fakt, že časť prostriedkov na realizáciu poskytne materská škola i samotní rodičia", komentoval rozhodnutie Nadácie PO CAR je správca Adrián Sučka.
 
Nadácia PO CAR autorom víťazného projektu gratuluje a deťom praje veľa pekných zážitkov pri spoznávaní krás a histórie nášho kraja. Zároveň ďakujeme všetkým materským školám, ktoré sa do projektu zapojili. Veríme, že budeme môcť podporiť ich úsilie v niektorom z našich ďalších projektov.
 
 
   
 
 
Zverejnené: 03.09.2015
Ilustračné foto, www.detskázeleznica.sk, www.staralubovna.sk, www.e-tatry.sk  Domov

Používaním stránok prevádzkovateľa PO CAR, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.