Audi Q5: povestné bezpečnosťou a asistentmi

Mladí ľudia majú radi cestovanie, prírodu, zážitky a chcú byť vždy spolu so svojimi rodinami. Ak sa chcú rýchlo pobaliť a vyraziť na chatu alebo na lyžovačku do hôr, musia sa spoľahnúť na auto, ktoré je doma na všetkých povrchoch. Isto to môže byť Audi Q5 2,0 TDI od nás.

Audi Q5 s dvojlitrovým dieselovým motorom a 190 koňmi pod kapotou je vynikajúce na dlhé trate. No svoje prednosti ľahko preukáže nielen na diaľnici, ale i v mestskej a prímestskej premávke. Vďaka svojmu širokému postoju, ostrejším, agresívnejším líniám a výrazným predným i zadným LED svetlometom má sebadôveru a elegantnú estetiku inšpirovanú športom. Rázvor 2832 cm, takmer ideálny pre SUV, v kombinácii so svetlou výškou optimalizuje polohu ťažiska vozidla. Preto je Audi Q5 pri ceste za dobrodružstvami stabilné a dobre sa šoféruje.

Komfortná jazda. Hocikde.

Do auta sa vám bude nastupovať, aj z neho vystupovať, pohodlne. Oceníte nádherný výhľad nielen na aktuálnu dopravnú situáciu, ale aj na scenériu ubiehajúcej cesty. Na predných sedadlách vás nič nebude rušiť, ani omínať. Disponujú totiž bedrovou opierkou pre pohodlné sedenie a sú elektricky nastaviteľné i vyhrievané. Hodí sa to najmä v zime, keď sa vyberiete trebárs na lyžovačku. Hocikde. Vďaka pohonu všetkých kolies quattro sa s Audi Q5 dostanete na hociktoré horské lyžiarske stredisko. Do veľkého batožinového priestoru len naložíte kufre a tašky na niekoľko dní, do strešného boxu lyže pre veľkých aj malých a vydáte sa lámať športové rekordy. A pritom pokoj na palube zachováte vďaka Audi Conect cez stabilné pripojenie k internetu prostredníctvom LTE siete. Hotspot, wifi a bezdrôtové nabíjanie mobilu ocenia všetci pasažieri – deti za on-line hry, rodičia za ticho na zadných sedadlách... 

Komfortná cesta za poznaním je v Audi Q5 nerozlučne spätá s trojzónovou komfortnou klimatizáciou. Vodič, spolujazdec, no aj spolujazdci na zadných delených polohovateľných sedadlách si môže nastaviť svoju teplotu a nikto sa nebude stažovať, že je mu horúco. Alebo zima.

Na cestách je najdôležitejšia bezpečnosť.

Audi Q5 vás ochotne odbremení od namáhavého šoférovania. Adaptívny tempomat Adaptiv cruise control sa prispôsobí rýchlosti pred vami idúceho vozidla a bude od neho udržiavať nastavenú vzdialenosť. V spolupráci s asistentom udržania v jazdnom pruhu Lane Assist bude aktívne udržiavať vozidlo na vozovke v strede dvoch čiar.

Nepríjemnostiam zabráni asistenčný preventívny systém presense basic, ktorý vyhodnotí hroziace nebezpečenstvo, napne aktívne bezpečnostné pásy, čím cestujúcich stiahne do sedadla a pripraví ich na náraz.

Ak sú vaším koníčkom povedzme kone, ktoré často na prívesnom vozíku prevážate na tréningy, či súťaže, zíde sa vám ťažné zariadenie dané vozidlu už vo výrobe. Ak sa vám už stalo, že vás prívesný vozík za jazdy vystrašil rozkolísaním, určite oceníte asistenčný systém na stabilizáciu vozidla pri jazde s prívesným vozíkom. Ťažné zariadenie sa ovláda jednoducho: elektricky sa vysunie a nohou zaáretuje. Môžete na neho upevniť aj nosič na bicykle. 

      

Audi Q5 2,0 TDI je tu pre vás za 50 796 € s DPH, so 6-ročným servisom/160 000 km zadarmo, v rámci ktorého pri predpísaných servisných prehliadkach vám bezplatne vymeníme  olejový, vzduchový, peľový i palivový filter a brzdovú kvapalinu. Kompletné predstavenie vozidla nájdete tu.  

Pomoc v núdzi
Odťahová služba 0903 637 380

Servisné vozidlo 0903 903 489

Dispečing ASA VW: 0800 115 184
Audi: 0800 145 136
Škoda: 0800 124 125
Seat: 0800 156 885
Domov Audi

Používaním stránok prevádzkovateľa PO CAR, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.