E-MOBILITA

E-MOBILITA

Pre značku ŠKODA sú elektrické vozidlá viac než len automobily s alternatívnym napájaním. S uvedením plne elektrického vozidla ŠKODA Citigoe iV a plug-in hybridu ŠKODA Superb iV začíname úplne novú kapitolu našej 125-ročnej histórie, ktorá chce urobiť e-mobilitu dostupnejšou. Do roku 2025 ponúkne ŠKODA päť plne elektrických vozidiel. Môžete sa tešiť na viac zábavy, menej emisií, viac možností a menej obmedzení. Pripojte sa k nám na našej ceste do budúcnosti!

 

DOBITE SI SVOJ ŽIVOT

Časy sa menia. Nastal okamih, aby nové        technológie v prvom rade slúžili ľudstvu a aby sa  skončili dni bezduchého nadmerného užívania. Je  čas zamerať sa na dôležité veci v živote. Je čas  na prekvapivé, chytré nápady, ktoré dodávajú  nádych mágie do každodennej rutiny. Je čas konať  a dodať trochu viac zábavy do bežnej rutiny.  Jednoducho povedané, je čas DOBIŤ SI ŽIVOT.  Ste s nami?

 

ŠKODA IV

Ako by ste nazvali automobil, ktorý je nápadne  inteligentný, intuitívny, inšpirujúci, inovatívny a  ikonický? My sme vybrali iV. Vďaka nadčasovému   dizajnu, neprekonateľnej priestrannosti a   sofistikovaným riešením Simply Clever je   modelový rad ŠKODA iV dokonalým príkladom   toho, ako vás chceme preniesť do budúcnosti:   inteligentne, efektívne a zábavne.

 

PODPORA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Náš vstup do obdobia e-Mobility je kľúčovým pilierom našej stratégie udržateľnosti „Zelenej budúcnosti“. V rámci tejto stratégie sme stanovili konkrétne environmentálne ciele pre naše výrobky a výrobu vozidiel. Jedným z príkladov je 30% zníženie emisií CO2 našej flotily v rokoch 2015 až 2025. Transformácia zo spaľovacích motorov na elektrické autá je pre to nevyhnutnosťou.

 

NAJVÄČŠIA INVESTÍCIA V NAŠEJ HISTÓRII

V priebehu nasledujúcich piatich rokov budeme investovať približne dve miliardy EUR do alternatívnych pohonných systémov a nových služieb v oblasti mobility, ako sú platformy na zdieľanie automobilov. Do konca roku 2022 predstavíme viac ako desať elektrifikovaných modelov, čím sa vytvorí rodina ŠKODA iV. Taktiež komplexne pripravujeme našich zamestnancov na požiadavky e-Mobility, s viac ako 11 000 zamestnancami, ktorí už boli vyškolení v oblasti výroby elektrických automobilov.

MODELOVÝ RAD ŠKODA IV

Elektromobil ŠKODA Citigoe iV a hybridný plug-in ŠKODA Superb iV umožňujú eMobilitu v zmysle Simply Clever - ponúkajú rýchle nabíjanie, dlhý dojazd, prijateľné ceny a pôsobivú dynamiku. Rad ŠKODA iV dokonale ilustruje, ako vás posunieme do budúcnosti: s inteligenciou, efektívnosťou a zábavou.

ŠKODA CITIGOe iV

ŠKODA Citigoe iV je prvý plne elektrický automobil značky ŠKODA s elektrickým motorom s výkonom 61 kW. Lítium-iónová batéria s kapacitou 36,8 kW umožňuje dojazd až 253 km. A keď sa batéria vybije, je možné ju za 1 hodinu nabiť na 80 percent. Vďaka lokálne nulovým emisiám a obratnosti je ŠKODA Citigoe iV dokonalým vozidlom do moderných miest.

 

 

ŠKODA SUPERB iV

Superb iV je prvý sériový hybridný model spoločnosti ŠKODA. Kombináciou účinného benzínového motora a elektromotora ponúka obzvlášť ekologickú mobilitu bez zníženia výkonu. Vlajková loď modelu dodáva výkon systému až do 160 kW. Emisie CO2 z vozidla sú nižšie ako 35 g/km a celkový elektrický dosah je až 56 km.

 

 

Viac informácií  elektrifikovaných modeloch:

► CITIGOe iV

► SUPERB iV

NABITÉ VZRUŠUJÚCIMI PRVKAMI

 

Aké je to žiť v štýle iV? Pozrite sa na stručný prehľad hlavných prvkov našich elektrifikovaných modelov a zistite, ako vám môžu pomôcť vo vašom každodennom živote.

Nabíjanie

Pohodlne z domova                             Kdekoľvek v meste                                Rýchlo, keď ste na cestách

Riadenie

Znamenitý dojazd                     Svieža dynamika                   Ekologická prevádzka              Pohodlná údržba

Konektivita

Špičkové pripojenie                               Ďiaľkové ovládanie                               Vždy on-line

Praktickosť

Extra kus auta                                        Priestranný interiér                              Bezkonkurenčný batožinový priestor

 

TECHNOLÓGIA BATÉRIÍ

Všetky elektrifikované modely iV sú vybavené najmodernejšou technológiou Li-ion batérií s najvyššou možnou hustotou energie, vyvinutou s bezpečnosťou ako našou najvyššou prioritou. Náš systém riadenia batérií zaisťuje optimálny výkon počas tisícok nabíjacích cyklov.

ELEKTROMOBIL NA BATÉRIE (BEV)

Elektromobily na batérie sa na pohon spoliehajú výlučne na elektrické motory. Elektrinu získavajú predovšetkým z nabíjacích miest a ukladajú ju do batériových zdrojov. Kľúčovými výhodami elektrických vozidiel sú lokálne nulové emisie, tichá jazda, ponúkajú úžasnú dynamiku a ich údržba nie je tak zložitá.

 

 

PLUG-IN HYBRID (PHEV)

Čo odlišuje plug-in hybridné vozidlá od plne elektrických je kombinácia klasického spaľovacieho motora s elektromotorom, ktorý je možné nabíjať z elektrickej zásuvky. Dokonca aj PHEV možno jazdiť v čisto elektrickom režime, ale dosah je obmedzený na 50 až 60 kilometrov. Výsledkom je nízka spotreba paliva a tichý elektrický pohon, najmä po celom meste.

 

 

VÝHODY E-MOBILITY

Život v štýle e-mobility poskytuje mnoho výhod a s rozširujúcou sa elektrickou revolúciou sa bude naďalej zlepšovať.

ZDRAVÉ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Výhody e-mobility pre životné prostredie nemožno spochybniť: znižovanie našej závislosti od fosílnych palív a zároveň menšie znečisťovanie ovzdušia počas jazdy. Ľudia v mestách s vyššou koncentráciou elektromobilov sa zároveň tešia aj nižšej miere emisií hluku.

 

 

HODNOTA PRECHODU NA ELEKTRINU

E-mobilita nie je len o šetrení životného prostredia, ale prichádza aj so zdravou úsporou peňaženky. S nižšími nákladmi na palivo a údržbu ako autá so spaľovacími motormi a vďaka mnohým vládnym stimulom na podporu ich vlastníctva, predstavujú elektrické vozidlá pre svojich majiteľov oveľa atraktívnejšiu hodnotu.

 

 

JAZDITE, KAMKOĽVEK CHCETE

Znečistenie ovzdušia a klimatické zmeny predstavujú čím ďalej tým naliehavejší problém a preto mestá vytvárajú nízkoemisné zóny, do ktorých je zakázaný vjazd mnohým tradičným vozidlám. V nasledujúcich rokoch sa tieto zóny stanú úplne bežnou záležitosťou aj u nás.

 

 

 

NAŠA VÍZIA BUDÚCNOSTI

ŠKODA štúdiami VISION iV a VISION e ponúka konkrétny pohľad na elektrickú budúcnosť značky.

VISION IV

Plneelektrická štúdia VISION iV poskytuje ukážku nášho nového pripravovaného modelu. Štvordverový crossover s karosériou kupé zaujme športovými, emotívnymi líniami a vyžaruje pocit priestrannosti. Dynamický zážitok z jazdy zaisťuje pohon všetkých kolies a dva elektromotory s výkonom 225 kW. Vozidlo má maximálny dojazd 500 km v cykle WLTP.

 

 

VISION E

Koncept VISION E je prvý automobil, v ktorom sme stelesnili našu víziu jazdy s lokálne nulovými emisiami a najvyššou mierou dynamiky. VISION E je postavený na platforme MEB koncernu Volkswagen a prekypuje vynaliezavými prvky vnútri aj navonok. Poháňaný pozitívnou energiou.

 

 

 

Pomoc v núdzi
Odťahová služba 0903 637 380

Servisné vozidlo 0903 903 489

Dispečing ASA VW: 0800 115 184
Audi: 0800 145 136
Škoda: 0800 124 125
Seat: 0800 156 885
Domov Škoda

Používaním stránok prevádzkovateľa PO CAR, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.