VW Passat Variant: sebavedomá elegancia

Ak patríte k pracovne vyťaženým ľuďom, ktorí mnoho času trávia na cestách, alebo svoj voľný čas venujete rodine, športovo ladený VW Passat Variant 2,0 TDI Elegance sa ľahko zaradí do vášho života a bude vám spoľahlivým partnerom.

VW Passat Variant je určený ako vozidlo pre aktívne žijúcu rodinu, ale tiež na manažérske účely pre obchodných zástupcov, ktorí jazdia na dlhé trasy. Nový dvojlitrový dieselový motor EVO, ktorý svoj výkon 150 koní prenáša cez 7-stupňovú automatickú prevodovku, dosahuje veľmi priaznivú spotrebu pohonných hmôt. Dlhý Passat sa na dlhších trasách v kombinovanej prevádzke uspokojí so 4,1 litrami nafty na 100 km.

Maximálne pohodlie a maximálna bezpečnosť

VW Passat Variant vás presvedčí výbavou v najvyššom variante Elegance. Komfortné jazdné vlastnosti zabezpečuje kompletná elektronika podvozku a o bezpečnosť sa okrem iných stará aj adaptívny tempomat so systémom Lane Assist na zachovanie jazdného pruhu. Skvelé sú tiež funkcie Front Assist a City Break s úlohou sledovania poľa pred vozidlom s následným brzdením pri hroziacom nebezpečenstve. Ďalší asistent rozpoznáva prípadnú kolíziu s chodcom alebo zverou a začne automaticky vozidlo brzdiť v prípade, že do cesty náhle vstúpi človek alebo zviera. Ak aj nastane kritická situácia a dôjde ku kolízii, multikolízna brzda auto za vás začne automaticky brzdiť, aby sa neodrazilo do protismeru a vyhlo sa čelnej zrážke.

        

Passat vidí jasne. Aj únavu.

Výhodou vášho combi Passatu budú matrixové svetlomety IQ.Light – Matrix LED. Veľmi účinné sú najmä pri nočných jazdách, lebo cestu vidno takmer ako cez deň. Navyše je v nich integrovaná funkcia automatickej dynamickej regulácie osvetlenia, ktorá vykrajuje okraj lúča svetla, ktorým by ste inak oslnili protiidúce vozidlo diaľkovými svetlometmi.

Ak sa vám na na prístrojovej doske ukáže symbol šálky kávy, neznamená to, že máte ako steward roznášať posádke kávu, ale že sa vám prihovára systém rozpoznania únavy vodiča. Možno ste dlhšie nepohli volantom alebo akcelerátorom a on má z toho dojem, že vás premáha únava a je čas na pauzu.

S istotou vpred, spoľahlivo vzad

Veľmi sa vám bude páčiť elektrické otváranie dverí batožinového priestoru Easy Open. Určite vám dobre padne, keď pred dovolenkovou cestou prídete s rukami plnými kufrov a tašiek k autu a urobíte „Sezam, otvor sa“ - jemný pohyb nohou pod zadným nárazníkom. Rozprávkovo veľký batožinový priestor sa automaticky otvorí sám.

Na dovolenke nezablúdite s mapami Európy, na ktorých sa ľahko zorientujete v navigačnom systéme Discover Media. A aby cesta ubehla veselo a rýchlo, stačí si v infotainment systéme navoliť tú správnu hudbu, alebo pripojiť sa k mobilným dátam.

V prípade Passatu Variant by niekto mohol mať obavy, že vozidlo je trochu dlhšie a budú problémy s odhadom pri cúvaní. Netreba si s tým však lámať hlavu. Vozidlo je vybavené prednými i zadnými senzormi a navyše aj zadnou cúvacou kamerou. Čiže cúvanie podľa kamery, akusticky asistované a vizuálne zobrazované na prístrojovej doske, pôjde určite ľahko a bezpečne.

        

Na prezentované vozidlo platí mimoriadny bonus 4 000 €. Ak ho budete kupovať na firmu, prirátame k nemu i podnikateľský bonus 3 000 €, teda za určitých podmienok spolu až 7000 €. Z cenníkovej ceny 43 510 € s DPH sa v takom prípade po zľave 7 000 € dostaneme na cenu 36 510 € s DPH.

Viac o skladovom vozidle VW Passat Elegance 2,0 TDI 150 k sa dozviete tu. 

Pomoc v núdzi
Odťahová služba 0903 637 380

Servisné vozidlo 0903 903 489

Dispečing ASA VW: 0800 115 184
Audi: 0800 145 136
Škoda: 0800 124 125
Seat: 0800 156 885
Domov Volkswagen

Používaním stránok prevádzkovateľa PO CAR, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.