Pozor na napodobeniny Originálnych náhradných dielcov.

Nie všetko čo vyzerá ako originál, je skutočne originál. Na trhu sa objavujú napodobeniny ŠKODA Originálnych dielcov, najmä z Číny, ktoré napodobujú nielen ŠKODA Originálne dielce, ale aj ich originálne obaly. Napríklad ŠKODA Originálne brzdové doštičky.

Ich napodobeniny sa veľmi ľahko dajú rozoznať podľa toho, že pridržiavacie perá nie sú pevne prinitované, tlmiace plechy na zadnej strane nemajú prelisy a potlač je vyhotovená nepresne alebo chýba úplne.

Napodobeniny pri testoch horeli plameňom

Pri porovnávacích AMS testoch, ktoré vyhodnocovali 10 brzdení po sebe z rýchlosti 100 km/h až po zastavenie, merania ukázali diametrálne odlišnosti kvality i účinnosti ŠKODA Originálnych brzdových doštičiek a ich napodobenín.

ŠKODA Originálne brzdové doštičky pri testoch nevykazovali žiadne výrazné predlžovanie brzdnej dráhy. Testovacie vozidlo vždy zastavilo vo vzdialenosti kratšej ako 37 metrov, teda brzdná dráha zostávala vždy takmer rovnaká. Po demontáži nevykazovalo brzdové obloženie žiadne poškodenie, či anomálie.

Pri testovaní čínskych kópií sa brzdná dráha každým brzdením predlžovala. Pri desiatom brzdení sa brzdná dráha predĺžila o viac ako 18 metrov a vozidlo zastavilo vo vzdialenosti 55 metrov. Od šiesteho zabrzdenia začínalo obloženie dymiť a po siedmom zabrzdení dochádzalo k jeho samovznieteniu s následným veľmi intenzívnym horením. Pri poslednom brzdení bol brzdový pedál v dôsledku zmeny vlastností materiálu brzdových doštičiek vytlačený až na podlahu a brzdový účinok nebolo možné zvýšiť ani ďalším stláčaním brzdového pedála. V reálnej premávke by sa vodič takto dostal do situácie, kedy by nemal žiadnu možnosť skrátiť brzdnú dráhu.

                          

Materiál ŠKODA Originálnych brzdových doštičiek po skončení testov nevykazoval žiadne poškodenia, zato na čínskych napodobeninách sa objavili ostrapky na bokoch brzdového obloženia, trhliny, odlomené hrany a antivibračná vrstva sa začala rozpadávať. Preto sa neváhajte obrátiť na náš autorizovaný servis, kde máte istotu, že vždy dostanete ŠKODA Originálne dielce.                     

30 € za nákup ŠKODA Originálnych dielcov

Ak máte vozidlo staršie ako 5 rokov, do konca augusta máte teraz možnosť nakupovať ŠKODA Originálne dielce s odmenou. Pri ich nákupe v hodnote 150 € s DPH dostanete od nás poukaz na zľavu 30 € s DPH pre ďalší nákup. Napríklad, ak absolvujete väčšiu servisnú prehliadku, pri ktorej sa menia povedzme stierače, všetky filtre a olej, keď za nákup dielov zaplatíte 150 €, dostanete poukážku na 30 €. Tú môžete u nás použiť pri následnom nákupe ŠKODA Originálnych dielcov. Napríklad pri výmene brzdového obloženia, kotúčov, rozvodov, ložísk, ale trebárs aj štartovacej batérie. Uplatnenie poukazu na zľavu je možné skombinovať so zľavami Šekovej knižky ŠKODA a platí do konca roka 2020.

Pomoc v núdzi
Odťahová služba 0903 637 380

Servisné vozidlo 0903 903 489

Dispečing ASA VW: 0800 115 184
Audi: 0800 145 136
Škoda: 0800 124 125
Seat: 0800 156 885
Domov Škoda

Používaním stránok prevádzkovateľa PO CAR, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.