Air Stop

Air Stop

Malá príčina, veľký následok - s AirStop® zájdete ďalej.

 

Vedeli ste, že defekty pneumatík predstavujú takmer 25 % všetkých porúch? A že defekty sú väčšinou spôsobené malými vpichmi v behúni pneumatiky? Preto sme pri značke Volkswagen stanovili štandard výrobcu pre samozaceľujúce pneumatiky AirStop®.

Táto technológia umožňuje bezproblémovú jazdu k najbližšiemu partnerovi Volkswagen pri vpichoch do behúňa pneumatiky s priemerom do 5 mm, čo je napríklad typické pri prepichnutí klincom. Pre vás to znamená: žiadne obmedzenia pri každodennom používaní a výrazne menej problémov pri defekte. Pneumatiky s technológiou AirStop® sú k dispozícií pre čoraz viac vozidiel, čo vám zabezpečí ešte väčšiu mobilitu.

Otázky a odpovede k programu pneumatík AirStop®.

Čím sa líši pneumatika AirStop® od štandardnej pneumatiky?
Pneumatiky AirStop® obsahujú lepkavú, viskóznu zaceľujúcu vrstvu, ktorá pokrýva vnútro pneumatiky. Táto viskózna hmota dokáže utesniť defekt v oblasti behúňa až do 5 mm. Kvalita jazdných vlastností a životnosť sa nemení, valivý odpor sa výrazne nelíši od štandardných pneumatík.

Potrebujem špeciálne disky alebo iné prídavné diely?
Pneumatika sa dá namontovať na každý štandardný disk a nevyžaduje nijaké dodatočné diely. Odporúčame však pneumatiky používať spolu so systémom monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS).

Musím pneumatiku po prepichnutí napriek tomu vymeniť?
S pneumatikami AirStop® môžete ďalej pokračovať v jazde k svojmu Volkswagen partnerovi, ktorý poškodenú pneumatiku skontroluje a rozhodne, či je možné pneumatiku štandardne opraviť alebo je nutné ju vymeniť. AirStop® predlžuje dojazd, no nie je permanentnou metódou opravy. Po zistení poškodenia by mala byť pneumatika bez zdržania skontrolovaná špecialistom v servise Volkswagen.

Podľa čoho rozoznám, či sú na mojom vozidle už namontované pneumatiky AirStop®?
Pri všetkých vozidlách, pri ktorých sú k dispozícii pneumatiky AirStop® priamo z výroby, je táto informácia uvedená v návode na obsluhu vozidla. Okrem toho sú na bočniciach pneumatík vylisované príslušné označenia - logá výrobcov ponúkajúcich samozaceľujúce pneumatiky. V závislosti od výrobcu je tam uvedené ContiSeal (Continental), Seal Inside (Pirelli), Selfseal (Michelin) alebo Sealguard (Hankook).

 

Vaše výhody.

Väčšia bezpečnosť
Žiadna strata tlaku po prepichnutí v oblasti behúňa, správanie vozidla zostáva stabilné.

Rovnaký jazdný komfort
Nijaké obmedzenia v porovnaní so štandardnými pneumatikami.

Úspora času
V prípade defektu niektorého z vašich kolies sa nebudete musieť zdržovať výmenou poškodenej pneumatiky a môžete ďalej nerušene pokračovať v jazde bez obmedzení.

Ochrana aj pri viacnásobnom poškodení
Plná ochrana aj pri viacerých prepichnutiach.

Ušetríte priestor a palivo
Odstránením rezervného kolesa sa zníži hmotnosť vozidla a v batožinovom priestore je k dispozícii viac miesta.

 

AirStop® (PDF)

Pomoc v núdzi
Odťahová služba 0903 637 380

Servisné vozidlo 0903 903 489

Dispečing ASA VW: 0800 115 184
Audi: 0800 145 136
Škoda: 0800 124 125
Seat: 0800 156 885
Domov Volkswagen

Používaním stránok prevádzkovateľa PO CAR, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.