Audi Q8 e-tron, elektrické a plné nádherných detailov

Audi Q8 e-tron, elektrické a plné nádherných detailov
Audi e-tron splnilo svoju priekopnícku úlohu vozidla s čisto elektrickým pohonom. Preto teraz nastal správny čas pridať ho aj do modelových radov Audi podľa názvu - ako Audi Q8 e-tron.

Audi e-tron splnilo svoju priekopnícku úlohu vozidla s čisto elektrickým pohonom. Preto teraz nastal správny čas pridať ho aj do modelových radov Audi podľa názvu - ako Audi Q8 e-tron.

Konfigurátor

Cenník a katalóg

Údaje Audi Q8 55 e-tron quattro Z 10 % na 80 % nabitý za 31 min. pri maximálnom nabíjacom výkone DC. Dojazd (WLTP), až 582 km Maximálny nabíjací výkon DC, až 170 kW.

Rýchlejšie dôjsť ďalej

Vďaka väčšej kapacite batérie a vyššiemu nabíjaciemu výkonu. Napríklad Audi Q8 55 e-tron quattro prejde teraz na jedno nabitie batérie až 582 kilometrov.

Veľký dojazd

Vysokonapäťová batéria s kapacitou až 106 kWh (netto) zabezpečuje maximálny dojazd až 582 kilometrov. Pri nízkej úrovni nabitia batérie môžete využiť ďalší potenciál dojazdu napríklad aktivovaním režimu dojazdu v systéme MMI.

Poznámka: Na obrázku je Audi Q8 Sportback e-tron.

Rýchlejšie nabíjacie zastávky - efektívne smerovanie:

Na vysokovýkonných nabíjacích staniciach je teraz možné rýchle nabíjanie s výkonom až 170 kW. S funkciou plánovania trasy e-tron sú nabíjacie zastávky integrované do plánovania trasy tak, aby bolo možné efektívne využiť vysoký nabíjací výkon.

Komfortné cestovanie

Pre Audi Q8 e-tron je k dispozícii široké spektrum možností nabíjania doma aj na cestách. S funkciou Plug & Charge je nabíjanie ešte jednoduchšie. A vďaka väčšej kapacite batérie a komplexnej ponuke nabíjania si môžete užívať elektromobilitu aj na dlhých cestách.

Nabíjanie doma:

Na nabíjanie doma sú k dispozícii voliteľné nabíjacie systémy e-tron compact alebo connect. Modely domácich nabíjacích staníc Audi wallbox umožňujú ešte pohodlnejšie nabíjanie.

Viac informácií

 

Údaje o Audi Q8 55 e-tron quattro - Elektrický maximálny výkon 300 kW. Celkový krútiaci moment: 664 Nm. Zrýchlenie (0–100 km/h) 5,6 s. Kapacita batérie (netto), až 106 kWh.

Elektrizujúce na prvý pohľad

Audi Q8 e-tron s novým vzhľadom a špecifickým svetelným podpisom denného svietenia odráža progresívnu technológiu aj svojím exteriérom. Architektúru quattro s výraznou líniou ramien a špecifickým svetelným podpisom denného svietenia mimoriadne zvýrazňuje sivé lakovanie "Chronos Grey Metallic".

Skvelý vzhľad

Audi Q8 e-tron je príkladom elektromobility budúcnosti: s progresívnymi akcentmi novej stratégie označenia Audi, ako sú kruhy Audi v 2D vzhľade, prepracovaný dizajn prednej časti a voliteľné projekčné svetlo Singleframe.

Sofistikovaný dizajn interiéru

Očakávajte viac než veľkorysý priestor. Vyberané materiály, prvotriedne spracovanie a pokrokové digitálne funkcie robia z každej jazdy v Audi Q8 e-tron prémiový zážitok.

Zmysel pre detail:

Objavujte interiér Audi Q8 e-tron: červené prešívanie, Audi Sport GmbH, voliteľné športové sedadlá čalúnené kožou Valcona s reliéfom S vpredu a na želanie dodávané dekoračné aplikácie v prevedení karbónovej štvorcovej štruktúry.

Nový zážitok z jazdy

Nasadnite a zažite takmer tiché zrýchlenie elektromotorov. Využite vyššiu trakciu a stabilitu vďaka pohonu všetkých kolies quattro. Lepšiu jazdnú dynamiku vďaka adaptívnemu pneumatickému pruženiu a mnoho asistenčných systémov. Voliteľne je k dispozícii ťažné zariadenie.

Vysoká trakcia a jazdná stabilita

Elektrický pohon všetkých kolies quattro sa prispôsobí takmer každej jazdnej situácii - s vysokou trakciou, rýchlosťou a presnosťou. Pretože v kombinácii s elektromotormi sa dá variabilné rozdelenie výkonu medzi jednotlivé kolesá ovládať v priebehu milisekúnd.

Streamovanie obľúbenej hudby pomocou integrovanej služby Apple Music

Užite si dokonalý hudobný zážitok v aute so službou Apple Music. Streamujte viac ako 90 miliónov skladieb plynule a bez reklám - priamo z vášho MMI. Vyhľadajte si svoje obľúbené skladby a objavte ešte viac hudby, ktorú si zamilujete. Vyberte si z troch medzinárodných rozhlasových staníc, ktoré hrajú aktuálne hity, klasiku a country hudbu. Okrem toho máte prístup k svojej osobnej hudobnej knižnici a vyhľadávať môžete podľa interpreta, skladby, albumu a zoznamu skladieb.

Poznámka: Na obrázku je Audi SQ8 Sportback e-tron.

Digitálne služby

Digitálny svet mobility sa vám otvára vďaka službám Audi connect, ako sú vždy aktuálne dopravné informácie online alebo možnosť flexibilnej rezervácie funkcií cez službu Functions on Demand a aplikáciu myAudi, ktorá vás informuje o jazdných údajoch vášho Audi.

Infotainment a spoločník na cesty:

MMI je váš prístup k Audi connect a zahŕňa špecifické služby pre e-tron, napríklad plánovanie trasy e-tron, ktoré zobrazí najlepšiu možnú trasu s potrebnými nabíjacími bodmi. Vďaka tomu máte vždy prístup ku všetkým dôležitým informáciám a nastaveniam pre vašu cestu.

Cestujte ako spolujazdec a ponorte sa do virtuálneho sveta

Posaďte sa dozadu, nasaďte si okuliare na virtuálnu realitu a užite si nevšedný zážitok. Pretože Audi prináša do vášho vozidla zábavu vo virtuálnej realite od spoločnosti Holoride. Táto inovatívna technológia spája virtuálny svet s pohybmi vozidla počas jazdy. Keď Audi prechádza zákrutou, na zadnom sedadle to cítite. Zmenu smeru však vnímate aj vizuálne, napríklad keď trojdimenzionálne zobrazená vesmírna loď v okuliaroch preletí zákrutou.

Edícia S line pri uvedení modelu na trh

Objavujte edíciu S line s exteriérom S line, nástupné LED s exkluzívnou projekciou "e-tron edition" a Audi Singleframe vo farbe karosérie. Projekčné svetlo Singleframe a sklá pre zachovanie súkromia "Privacy" zdôrazňujú progresívny charakter vášho vozidla. Okrem sériových 21-palcových diskov z ľahkej zliatiny si môžete vybrať aj voliteľné 22-palcové disky z ľahkej zliatiny.

Elektrizujúci vzhľad

Čierne dizajnové akcenty vrátane tmavých kruhov Audi a diskov z ľahkej zliatiny s červenými brzdovými strmeňmi urobia dojem. Dynamický vzhľad dotvárajú čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Také všestranné ako život

S originálnym príslušenstvom Audi sa vaše vozidlo stane absolútne všestranným. Vďaka technickým funkciám a vizuálnym akcentom ho môžete ľahko prispôsobiť novým potrebám. Znova a stále nanovo.

Viac informácií

Štýlovo a bezpečne uložená batožina:

Kvalitný strešný box so základným nosičom ako flexibilnou základňou ponúka priestor na lyže, snowboardy alebo batožinu. Dekoračné fólie v sivom odtieni Daytona Grey s kruhmi Audi zabezpečujú športový dizajn. Ďalším lákadlom sú 21-palcové disky s 10-lúčovým dizajnom Lamina, matne čierne, sústružené.

Pre udržateľnú budúcnosť

Riešenia Audi orientované na budúcnosť zahŕňajú aj uvedomelé využívanie zdrojov, výrobu šetrnú k životnému prostrediu a odovzdávanie vozidiel s uhlíkovou neutralitou. Napríklad na zásobovanie teplom a výrobu batérií používame elektrinu z ekologických zdrojov, vrátane elektriny z fotovoltaických systémov na strechách výrobných hál.

Q4 e-tron Sportback

Audi Q8 Sportback e-tron

Spotreba elektrickej energie (kombinovaná) v kWh/100 km: 19,5-24,1; emisie CO₂ (kombinované) v g/km: 0.
Rozsah údajov o spotrebe paliva/elektrickej energie a emisiách CO₂ v rozpätí v závislosti od zvoleného vybavenia vozidla. Pre vozidlo sú k dispozícii len hodnoty spotreby a emisií podľa WLTP, nie podľa NEDC.

Viac informácií

Viac informácií o Audi u našich poradcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu