Privítajte novú generáciu modelu Škoda Kodiaq

Privítajte novú generáciu modelu Škoda Kodiaq
Privítajte novú generáciu modelu Škoda Kodiaq

Predstavujeme druhú generáciu modelu Kodiaq. Zaujme vás svojim nadčasovým dizajnom, pokročilými technológiami, najmodernejšími asistenčnými systémami, špičkovými jazdnými vlastnosťami alebo veľkorysým priestorom až pre 7 cestujúcich. Najväčší SUV model nášho portfólia posúva hranice udržateľnosti a úspornosti na vyššiu úroveň av novej generácii vás prekvapí nielen novým konceptom interiéru. Objavte vysoko atraktívny súbor vlastností, prvkov a výbavy. Objavte nový Kodiaq.

Predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie a horizontálny svetelný pruh na maske chladiča. Robustný vzhľad podčiarkujú zvýraznené lemy kolies a veľké kolesá s priemerom až 20 palcov. Pokročilé asistenčné systémy vodiča, moderné technológie a množstvo komfortných prvkov. Za piatymi dverami je ukrytý veľkorysý batožinový priestor s objemom 910 litrov.

 

Video thumbnail

Dynamický vzhľad a dizajnový jazyk Modern Solid

 

Horizontálny svetelný pruh na výraznej šesťuholníkovej maske chladiča. Prvýkrát sa predstavujú predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie.

S druhou generáciou sme vylepšili emocionálny design a výrazné tvary tohto celosvetovo obľúbeného SUV a dodali mu tak dynamickejší a robustnejší vzhľad. Okrem hranatých podbehov kolies na prvý pohľad zaujme nový nápis Škoda, ktorý je v súlade s novou firemnou identitou značky. Premiéru majú aj Matrix-LED predné svetlomety a horizontálny svetelný pruh na maske chladiča.

Vďaka nárastu dĺžky o 61 mm ponúka nový Kodiaq oveľa viac miesta až pre sedemčlennú posádku. Zväčšil sa aj batožinový priestor, ten v základnej päťmiestnej verzii ponúka 910 l, po sklopení druhého radu sedadiel sa objem zväčší na 2105 l. Full LED zadné svetlá ponúkajú uvítaciu funkciu a animované ukazovatele smeru. Na výber sú kolesá z ľahkej zliatiny s priemerom 17“ až 20“ a deväť farieb karosérie.

Výkonné motory a premiéra plug-in hybridnej verzie

 

Druhá generácia modelu Kodiaq predstavuje všestrannú paletu moderných a vysoko úsporných motorov vrátane benzínových i naftových variantov.

Prvýkrát je Kodiaq k dispozícii aj s hybridnou technológiou. Plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo verzie Kodiaq iV ponúka maximálny systémový výkon 150 kW (204 k) a čisto elektrický dojazd viac ako 100 km v režime WLTP.

Mild-hybridná technológia je k dispozícii pre základný motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Ponuku dopĺňa benzínový motor 2.0 TSI s výkonom 150 kW (204 k) a dva varianty naftového motora 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k).

Vrcholný benzínový motor a vrcholný naftový motor sa štandardne dodávajú s pohonom všetkých kolies. Všetky motory sú spojené s automatickou prevodovkou DSG.

Priestor, inovácia a udržateľnosť

Vďaka spojeniu 10“ virtuálneho kokpitu, head-up displeja a infotainmentu Navi s 13“ obrazovkou má vodič kompletný prehľad o všetkých potrebných informáciách v zornom poli.

Pod obrazovkou infotainmentu sa nachádzajú nové multifunkčné ovládače (Smart Dials), ktoré umožňujú rýchly prístup k celému radu funkcií vozidla.

Nový model Škoda Kodiaq prichádza s úplne novým interiérom a novou sadou ovládacích prvkov. Voľne stojaca obrazovka infotainmentu má uhlopriečku až 13" a pod ňou sa nachádzajú nové multifunkčné ovládače (Smart Dials), ktoré umožňujú rýchly prístup k celému radu funkcií vozidla. Head-up displej, ktorý má vo veľkom SUV značky Škoda premiéru, dopĺňa 10" virtuálny kokpit.

Volič prevodovky je po novom umiestnený na stĺpiku riadenia pod volantom. Vďaka tomu má nová stredová konzola jednoduchý a čistý dizajn. Štyri konektory USB-C s nabíjacím výkonom 45 W zabezpečujú rýchle nabíjanie smartfónov, tabletov alebo notebookov. Novinkou v modeloch Škoda je aj bezdrôtové nabíjanie dvoch smartfónov výkonom 15 W a zahŕňa aj funkciu chladenia.

Na želanie sú k dispozícii Top ergonomické predné sedadlá s funkciou pneumatickej masáže. Premiéru vo vozidle Kodiaq majú aj dizajny interiéru, ktoré využívajú množstvo udržateľných materiálov. Okrem toho je nové SUV vždy online a ponúka množstvo mobilných online služieb a aplikácií infotainmentu.

Na výber je zo štyroch interiérov: Loft, Lounge a ecoSuite v hnedej alebo čiernej farbe.

Všetky textílie použité v interiéri sú vyrobené zo 100% z recyklovaného polyesteru.

Nový adaptívny podvozok DCC Plus

Kodiaq druhej generácie je na želanie k dispozícii s novým adaptívnym podvozkom DCC Plus. Táto nová verzia využíva dva nezávisle ovládané ventily na oddelenie odskokového a kompresného stupňa pruženia. Predtým boli obe funkcie ovládané spoločným ventilom. Nová generácia umožňuje rýchlejšie nastavenie tlmenia a širší rozsah tlmiacich charakteristík. Vodiči a cestujúci si všimnú rozdiel v podobe rýchlejšej odozvy, lepšej jazdnej dynamiky a zvýšeného komfortu. Svetlá výška s DCC Plus zostáva rovnaká ako pri štandardnom odpružení.

Najnovšie asistenčné systémy pre maximálnu ochranu

Druhá generácia modelu Škoda Kodiaq prináša celý rad nových asistenčných systémov. Spektrum siaha od asistenta pri odbočovaní, ktorý pomáha predchádzať nehodám pri odbočovaní na križovatkách, až po parkovanie na diaľku, ktoré umožňuje parkovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Viaceré systémy, ktoré boli k dispozícii už v prvej generácii, ako napríklad asistent zmeny jazdného pruhu a núdzový asistent, sa dočkali výrazných funkčných vylepšení. O maximálnu pasívnu bezpečnosť cestujúcich sa stará až deväť airbagov.

Škoda Kodiaq iV

Premiéra plug-in hybridného pohonného ústrojenstva novej generácie

Škoda Auto používa na elektrifikáciu druhej generácie modelu Kodiaq najnovšiu verziu svojho plug-in hybridného pohonu. Toto pohonné ústrojenstvo pozostáva z motora 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), ktorý spolu s elektromotorom poskytuje maximálny systémový výkon 150 kW (204 k) prenášaný na predné kolesá prostredníctvom šesťstupňovej automatickej prevodovky DSG. Nová vysokonapäťová batéria umožňuje čisto elektrický dojazd viac ako 100 km v režime WLTP. Vozidlo umožňuje aj rekuperáciu brzdnej energie. Napriek veľkej batérii ponúka Kodiaq iV veľkorysý objem batožinového priestoru 745 l.

Kodiaq iV má veľkorysú kapacitu batérie 25,7 kWh a umožňuje čisto elektrický dojazd viac ako 100 km. Napriek veľkej batérii ponúka Kodiaq iV veľkorysý objem batožinového priestoru 745 l.

Viac informácií o vozidlách Škoda u našich poradcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu