Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV

Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV
Elektromobilita v najelegantnejšej podobe

Po úspešnom uvedení modelu ŠKODA ENYAQ ????V spoločnosť ŠKODA AUTO tento modelový rad rozširuje o elegantné kupé. Súčasťou ponuky je aj športová verzia RS. ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV má emocionálnejší vzhľad a napriek športovým líniám ponúka veľkorysý interiér a objemný batožinový batožinový priestor.

Slovenská (svetová) premiéra

 

Emocionálny vzhľad a výrazné línie

Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV má ešte emocionálnejší vzhľad ako ENYAQ ????V. Karosériu vozidla charakterizujú športové a elegantné línie. Od modelu ENYAQ ????V sa verzia kupé odlišuje špecifickým predným nárazníkom. Ďalším exkluzívnym prvkom sú bočné prahy lakované vo farbe karosérie. Strešná línia klesá od B-stĺpika mierne dozadu a prechádza do zadnej časti s ostro lomenou hranou. Piate dvere majú uprostred nápis ŠKODA. Elegantnú líniu podčiarkuje štandardne dodávaná presklená panoramatická strecha. Ide o najväčšiu presklenú panoramatickú strechu použitú vo vozidle ŠKODA.

Štýlový interiér s trvalo udržateľnými materiálmi

 

Rovnako ako pri modely ENYAQ ????V nahrádzajú dizajny interiéru vozidla ENYAQ COUPÉ iV s novou, prehľadne spracovanou ponukovou štruktúrou klasické výbavové stupne. Jednotlivé interiéry, ktorých štýl, farby a materiály, vrátane trvalo udržateľných, sú spolu dokonalo zladené, sa inšpirujú svetom moderného bývania.

Moderný infotainment s novými funkciami

Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV prináša novú verziu infotainment systému. Nová verzia softvéru ME 3 ponúka vylepšenie zobrazovacích polí infotainment systému a head-up displeja a okrem toho aj vylepšenia v oblasti správy batérie. Súčasťou štandardnej výbavy je aktuálne najväčšia dotyková obrazovka dodávaná do vozidiel ŠKODA s uhlopriečkou 13" a 5,3" virtuálny kokpit. Vďaka stálemu pripojeniu k internetu sú k dispozícii mobilné online služby ŠKODA Connect.

Veľkorysý interiér a batožinový priestor

ENYAQ COUPÉ iV ponúka veľkorysý priestor pre päť cestujúcich a batožinu. Dlhý rázvor a rovná podlaha zabezpečujú dostatok miesta pred kolenami a aj napriek zvažujúcej sa streche je priestor nad hlavou porovnateľný s vozidlom ŠKODA OCTAVIA COMBI. Na prianie sú k dispozícii elektricky ovládané piate dvere vrátane virtuálneho pedálu, ktorým možno otvoriť veko batožinového priestoru pohybom nohy pod zadným nárazníkom. Táto funkcia spolu s nízkou nákladovou hranou umožňujú pohodlný prístup do batožinového priestoru s objemom 570 l.

Elektrický pohon

Vrcholný športový model ENYAQ COUPÉ RS iV využíva batériu s kapacitou 82 kWh, dva elektromotory a pohon všetkých kolies. Systémový výkon však predstavuje 220 kW**, maximálny krútiaci moment je 460 Nm. Prvé čisto elektrické vozidlo RS značky ŠKODA zvláda zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 6,5 s. Táto verzia ako jediná dosahuje najvyššiu rýchlosť 180 km/h.

Krátke nabíjacie časy

Batéria vozidla ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV umožňuje štandardné rýchlodobíjanie, pričom dobíjanie batérie z 10 % na 80 % kapacity trvá 29 minút. ENYAQ COUPÉ iV možno okrem toho pohodlne dobiť doma cez noc pomocou wallboxu ŠKODA iV Charger na striedavý prúd s výkonom až 11 kW. Dobíjanie trvá 6 až 8 hodín. 

Prvý čisto elektrický model športového radu RS

S vozidlom ENYAQ COUPÉ RS iV otvára ŠKODA AUTO ďalšiu kapitolu úspešného príbehu vozov RS značky ŠKODA. Po vozidle ŠKODA OCTAVIA RS ????V s plug-in hybridným pohonom je toto vozidlo prvým čisto elektrickým modelom športového radu RS.

Viac informácií u našich predajcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu