Nový Volkswagen Passat Variant

Nový Volkswagen Passat Variant
Nový Passat prichádza už iba vo verzii Variant a okrem noviniek na poli elektroniky a asistentov prináša výrazné vylepšenia aj v poctivej mechanike a jazdných vlastnostiach.

Nový Volkswagen Passat Variant

Nový Volkswagen Passat Variant prichádza po 30 miliónoch predaných kusoch a 8 generáciách vo svojej najmodernejšej podobe. Nárast rozmerov a technologická výbava zvýrazňuje tradične silnú stránku modelu, ktorou je komfort. Klasické pohony či moderné motorizácie eHybrid vytvárajú ponuku, ktorá dokáže osloviť širokú motoristickú verejnosť.

Deviata generácia modelu Volkswagen Passat v praktickej verzii kombi prináša nový stupeň komfortu. Vďačí za to okrem iného predĺženému rázvoru a novej adaptívnej regulácii podvozka. Zároveň zobrazovanie a ovládanie infotainmentu je nové a celkom intuitívne. Prémiovú úroveň interiéru podčiarkujú klimatizované sedadlá s masážnou funkciou.

YouTube kanál Volkswagen

Svetová premiéra: Toto je Nový Volkswagen Passat Variant!

Nový Passat prichádza už iba vo verzii Variant a okrem noviniek na poli elektroniky a asistentov prináša výrazné vylepšenia aj v poctivej mechanike a jazdných vlastnostiach. V ponuke navyše zostávajú dieselové motory a plug-in hybrid dostal rýchle nabíjanie!

Nový Passat Variant je výrazne dlhší ako jeho predchodca. Nová dĺžka (plus 14 cm) a predĺžený rázvor (plus 5 cm) prispeli k zväčšeniu priestoru na nohy na zadných sedadlách o 5 cm a zväčšeniu batožinového priestoru. Jeho základný objem vzrástol na 690 litrov, maximálny objem pri sklopených zadných operadlách vzrástol dokonca až na 1920 litrov.

Nový inteligentný podvozok DCC Pro Volkswagen v novej generácii Passatu za príplatok ponúka zdokonalený adaptívny podvozok DCC Pro s 2-ventilovými tlmičmi pruženia. Systém permanentne reaguje na povrch cesty a jazdnú situáciu a pri regulácii charakteristiky tlmičov zohľadňuje parametre ako riadenie, brzdenie a zrýchľovanie. Pri tom riadiaca jednotka v zlomku sekundy vypočítava ideálne tlmenie individuálne pre každé koleso a podľa toho nastavuje tlmiče.

Vodič môže nastaviť charakteristiku podvozka DCC od veľmi komfortného po výrazne športový. K sériovému vybaveniu patrí tzv. manažér jazdnej dynamiky – systém stavebnice MQB, ktorý mal premiéru v aktuálnom Golfe GTI. Pomocou individuálnych zásahov brzdami na jednotlivých kolesách a selektívnych zmien tvrdosti tlmičov manažér jazdnej dynamiky zlepšuje ovládateľnosť, vozidlo je neutrálnejšie, stabilnejšie, agilnejšie a precíznejšie sa ovláda.

Smart vybavenie
Nový Passat dostal úplne nový kokpit a systém infotainmentu. Nový sériový displej infotainmentu má uhlopriečku 12,9“. Na želanie je k dispozícii aj nový displej s uhlopriečkou 15“. Okrem toho Volkswagen na želanie ponúka nový head-up displej, Príjemný a svieži pocit z jazdy do práce alebo s rodinou si zákazníci môžu dopriať v na želanie dodávaných ergonomických predných sedadlách ergoActive, ktoré sú vybavené elektrickým nastavovaním, ako aj rozlične konfigurovateľnými masážnymi a klimatizačnými funkciami.

Optimálne osvetlenie cesty
Passat Variant má pri vyšších verziách vybavenia adaptívne svetlomety „IQ. LIGHT – HD LED Matrix“ novej generácie. Na zadnej časti karosérie má nový Passat Variant LED svetlá vzájomne prepojené svietiacou linkou.

Motory
Vďaka novému evolučnému stupňu modulárnej stavebnice komponentov MQB sú pre nový Passat Variant k dispozícii rozličné systémy pohonu. Na výber sú štvorvalcové turbodúchadlom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva – naftové (TDI), benzínové (TSI), benzínové mild-hybridné (eTSI) a systémy plug-in-hybrid (eHybrid) na báze benzínového motora. Elektrický dojazd systémov plug-in hybrid je oproti predchodcovi predĺžený až do 100 kilometrov.

Viac informácií o vozidlách Volkswagen u našich poradcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu