Užite si zimu naplno s Originálnymi dielmi Volkswagen

Užite si zimu naplno s Originálnymi dielmi Volkswagen
Pripravte sa na zimné obdobie a zostaňte originál.

Originálne diely Volkswagen

Pripravte sa na zimné obdobie a zostaňte originál. Ako vaše vozidlo Volkswagen.

Zamerajte sa na to podstatné. Hlavne v zimnom období je veľmi dôležité dobre vidieť a byť videný. K tomu samozrejme treba aj mať spoľahlivé brzdy či energiu pre všetky elektronické systémy vo vozidle. Obráťte sa na nás. Máme tie správne produkty, ktoré vaše vozidlo potrebuje, keď príde čas na výmenu. Aby hodnota vášho vozidla zostala zachovaná, je v tomto prípade najlepším riešením rozhodnúť sa pre Originálne diely Volkswagen©.

    PDF leták    


Originálne svetlá a žiarovky
Pre lepšiu viditeľnosť

Dobrá viditeľnosť a jasný výhľad sú extrémne dôležité, najmä v tmavých, zamračených dňoch. To najmä na jeseň a v zime zvyšuje dôležitosť kvalitného osvetlenia vozidla. Originálne svetlá a žiarovky z našej ponuky vás o tom presvedčia. Tieto produkty zabezpečujú, že cesta je jasne osvetlená a vozidlo je dobre viditeľné pre iných účastníkov cestnej premávky.

Naše originálne svetlomety, smerové svetlá a zadné svetlá sú ideálnou voľbou, pretože majú rovnakú kvalitu ako diely montované v sériovej výrobe. Znamená to, že sa presne hodia do konkrétnych modelov Volkswagen, čím zachovávajú pôvodný dizajn. Keď hovoríme o dizajne, ten často  hrá pre zákazníkov popri funkčnosti veľmi dôležitú úlohu. Preto svetlomety z našej ponuky majú individuálny, moderný a elegantný dizajn.

Okrem dizajnu je však dôležitá aj technológia, ktorá má v oblasti bezpečnosti cestnej premávky vysokú dôležitosť. Predovšetkým za šera a v tme sú nevyhnutné svetelné zdroje s vysokou svietivosťou a dlhou životnosťou. Oba atribúty poskytujú naše originálne LED svetlomety, konvenčné halogénové svetlomety s originálnymi žiarovkami, a tiež často používané originálne xenónové svetlomety s xenónovými výbojkami. Všetky tieto svetlomety sa vyznačujú vysokým svetelným výkonom, kvalitným vypracovaním a materiálmi vysokej kvality, zodpovedajúcimi originálnym produktom montovaným vo výrobe.

Vedeli ste, že?

Xenónové vývojky sa používajú od začiatku 90. rokov dvadsiateho storočia a v rámci bežných druhov svetiel dosahujú najväčšiu intenzitu osvetlenia. Majú ďaleký dosah, veľmi dobré periférne osvetlenie a poskytujú svetlo približujúce sa dennému svetlu.

Zistiť viac

Originálne diely brzdovej sústavy
Pre vašu väčšiu bezpečnosť

Najmä v zime, keď prší, sneží alebo mrzne, má spoľahlivý brzdový systém mimoriadny význam - bez ohľadu na to, či jazdíte v teréne, v meste alebo mimo mesta. A pretože jeho komponenty sa používajú prakticky neustále, podliehajú prirodzenému opotrebovaniu. Preto je pri ich výmene najlepšie použiť originálne diely, aby neutrpela výkonnosť brzdového systému.

Originálne brzdové kotúče a platničky z našej ponuky sa vyznačujú vynikajúcim spracovaním a kvalitou materiálu. To zaručuje odolnosť voči opotrebovaniu a dlhú životnosť. Vďaka vysokým interným výrobným štandardom ich vlastnosti ďaleko prekračujú normy ISO a zákonom predpísané štandardy. Výsledkom je vysoká výkonnosť a spoľahlivosť.

Ďalším argumentom pre uprednostnenie našich originálnych dielov je to, že perfektne sedia -  presne sa hodia pre konkrétne modely Volkswagen, hlavne keď sa jedná o hmotnosť a maximálnu rýchlosť. Vďaka tomu brzdový systém dosahuje špičkovú výkonnosť, ktorá je nevyhnutná pre bezpečnosť jazdy.

Okrem našich originálnych brzdových kotúčov a platničiek naša ponuka zahŕňa aj originálnu brzdovú kvapalinu. Vyznačuje sa šetrnosťou k materiálom použitým v brzdovom systéme, pomáha chrániť tesnenia a zabraňuje korózii trubíc a valcov. Vďaka svojej vysokej tekutosti sa dá používať aj pri extrémnych zimných teplotách do -40 °C. Spĺňa internú normu VW 501 14, čím ešte prekračuje zákonné požiadavky.

Zistiť viac

Originálne diely výfukovej sústavy
Pre menej emisií a menšiu hlučnosť

Výfuková sústava má dve hlavné úlohy: minimalizovať emisie vo výfukových plynoch a zároveň zabezpečiť redukciu hluku spôsobeného spaľovaním zmesi v motore. Pri použití našich originálnych dielov sa aj po výmene darí plniť obe tieto požiadavky - naše originálne tlmiče výfuku, zberné výfukové potrubia a katalyzátory zabezpečujú funkčnosť za každých okolností.

Kvôli svojmu umiestneniu pod vozidlom je výfuková sústava vystavená nielen nečistote a posypovej soli, ale aj vplyvom počasia. Preto všetky namontované komponenty musia byť schopné odolávať extrémnym podmienkam. Originálne diely z našej ponuky sú v tomto smere naozaj presvedčivé. Naše predné, stredné a koncové tlmiče výfuku sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov (napr. ušľachtilá oceľ) a hravo spĺňajú tie najvyššie nároky.

Vďaka svojej antikoróznej ochrane a tepelnej odolnosti nespôsobujú problémy ani keď je motor horúci - to je skutočnosť, ktorú nemožno podceňovať, pretože výfukové plyny benzínového motora môžu dosahovať teplotu až okolo 800 °C. Naše originálne diely sú však rovnako presvedčivé aj z hľadiska funkčnosti a odolnosti. Sú konštruované tak, aby optimálne podporovali výkonové charakteristiky motora a spoľahlivo znižovali emisie hluku.

Naše zberné výfukové potrubia a katalyzátory, ktoré spoľahlivo odvádzajú výfukové plyny, sú pevné a tepelne odolné. Vďaka nim sa darí znižovať emisie ako uhľovodíky (HC) a oxid uhoľnatý (CO) až o 98 percent pred vypustením do ovzdušia - čím výrazne prispievajú k ochrane životného prostredia.

Rovnako ako ostatné originálne diely, aj tieto diely sú vyrobené podľa vysokých štandardov Volkswagen, sú rozmerovo presné a optimálne prispôsobené pre jednotlivé modely vozidiel Volkswagen. To sa mimochodom týka aj všetkých upevňovacích prvkov, ktoré nájdete v našom sortimente - napríklad špeciálnych držiakov, ktoré zabezpečujú bezpečné upevnenie jednotlivých komponentov a znižujú vibrácie. Ďalším dôvodom, prečo sa oplatí ich použiť je, že sú samonastaviteľné, a preto upevnenie zostáva rovnaké, aj keď sa výfuková sústava vplyvom vysokých teplôt roztiahne.

Vaše výhody

Originálne výfukové sústavy Volkswagen

  • Zabezpečujú vysoký výkon a majú dlhú životnosť vďaka použitým materiálom vysokej kvality a sofistikovanej konštrukcii
  • Efektívne znižujú hlučnosť a obsah emisií vo výfukových plynoch motora
  • Všetky ich komponenty sa perfektne hodia k sebe a tiež k príslušným vozidlám Volkswagen

Vedeli ste, že?

Naše originálne tlmiče výfuku pomáhajú znižovať emisie hluku do takej miery, že úroveň vonkajšej hlučnosti zostáva hlboko pod zákonom predpísanými maximálnymi hodnotami.

Classic Parts
Pre klasické modely Volkswagen

Nestarne ani po 25-tich rokoch: Golf mnohých generácií

Golf IV je autom pre každého - či ako cenovo dostupné štartovacie auto, spoľahlivé druhé auto do domácnosti alebo starostlivo udržiavané vozidlo pre dôchodcov. Od roku 1997 si bez neho už naše ulice nevieme predstaviť a vďaka jeho nadčasovému dizajnu a solídnej technike to tak zrejme ešte dlho aj zostane.

Vo všeobecnosti je práve kvalita tým prvkom, ktorý hrá v modeli Golf IV hlavnú úlohu. Už pri uvedení na trh boli novinári a zákazníci ohromení jeho vysokokvalitným vzhľadom - od minimálnych rozmerov medzier až po veľmi vydarený vzhľad a dobrý dojem z interiéru. Dnes už je isté, že dlhodobá kvalita štvrtej generácie Golfu je rovnako pôsobivá. Na cestách sú stále státisíce vozidiel tohto modelu. Skutočnosť, že Golf IV bol uvedený na trh presne pred štvrťstoročím (!), je len ťažko uveriteľná pri tom množstve dobre udržiavaných exemplárov.

Kompletne pozinkovaná karoséria má stále dokonalý vzhľad. Mimochodom, 12-ročná záruka proti prehrdzaveniu bola v tom čase v Nemecku naozaj výnimočná. Vďaka predným a bočným airbagom, ABS a kotúčovým brzdám na všetkých kolesách, ako aj ESP bola, ktoré sú dnes už štandardom, je bezpečnostná výbava tohto modelu stále na aktuálnej úrovni. To isté platí aj pre dizajn, keďže Golf IV znalci dlho považovali za dizajnovú klasiku: prvky ako predné svetlomety z číreho skla a držiak poznávacej značky zapustený do zadného nárazníka slávili kedysi svoju premiéru a dnes sú už bežnou súčasťou DNA dizajnu značky Volkswagen. Aj motory boli veľmi moderné, pričom Golf IV okrem štandardných agregátov ponúkal aj osobitné lahôdky. Ako napríklad benzínový päťvalec V5 s charakteristickým zvukom, motor V6 s výkonom 150 kW (204 k) štandardne v kombinácii s pohonom všetkých kolies, motor FSI s inovatívnym priamym vstrekovaním benzínu a samozrejme "super-Golf" R32 s výkonom 177 kW (241 k). Ekonomický turbodiesel TDI, od roku 2000 vybavený technológiou vstrekovania pumpa-dýza - bol veľmi silným motorom, ktorý sa rozšíril vďaka štvrtej generácii Golfu.

Existuje teda veľa dôvodov, prečo má Golf IV dlhú životnosť. S náležitou starostlivosťou je to naozaj trvácne auto, ktoré aj dnes ponúka pohodlnú a finančné dostupnú mobilitu - pokiaľ však nešetríte na nesprávnom mieste, teda na servise a náhradných dieloch. Pretože ani tá najlepšia opravovňa nič nezmôže, keď musí pracovať s materiálom pochybnej kvality. Je dobré, že Classic Parts Volkswagen poskytujú sortiment aj pre youngtimer modely ako je Golf IV. Okrem bežných dielov podliehajúcich opotrebovaniu sú u partnerov Volkswagen dostupné aj diely karosérie - samozrejme, za konkurencieschopné ceny. A s originálnymi prvkami do interiéru sa budete opäť cítiť ako doma, takže váš Golf môže dozrieť a stať sa skutočným zberateľským kúskom.

Mimochodom, špeciálne modely ako R32 a GTI "25 years" už dávno získali spomínaný status. Originálne diely Classic Parts obsahujú aj mnoho dielov pre tieto modely - od emblému cez špeciálne dekoratívne prahové lišty až po kompletný nárazník. Samozrejme, v 100 % kvalite Volkswagen.

Hľadáte náhradné diely pre vášho veterána?

Originálne diely Classic Parts si môžete objednať u našich autorizovaných partnerov Volkswagen. Tu si môžete zo sortimentu zahŕňajúceho viac ako 60 000 rôznych dielov objednať všetko od A do Z a tieto diely si následne vyzdvihnúť. Tešíme sa na vašu návštevu a radi vám poradíme.

Zistiť viac

Servisná sieť

Originálna autobatéria
Pre dostatok energie

Originálne autobatérie Volkswagen sú dostupné v troch rôznych verziách: olovené autobatérie, autobatérie EFB/EFB+ pre systém štart-stop a autobatérie AGM pre systém štart-stop. Spoľahlivo dodávajú elektrickú energiu potrebnú na naštartovanie motora a súčasne slúžia na napájanie elektronických systémov vo vozidle. Autobatérie počas jazdy akumulujú elektrickú energiu vyrobenú alternátorom a jej distribúciou zabezpečujú funkčnosť všetkých elektronických systémov vo vozidle.

Naše originálne autobatérie sa optimálne hodia k príslušným motorom a zohľadňujú aspekty ako výkon alternátora a spotrebu elektronických systémov vo vozidle. Vo vozidlách bez funkcie štart-stop sa používajú klasické olovené autobatérie. Pre vozidlá so systémom štart-stop s malým výkonom motora a malým počtom elektronických systémov sú vhodné autobatérie EFB/EFB+ odolné voči cyklickému namáhaniu a pre motory s vysokým výkonom so systémom štart-stop a veľkým počtom elektronických systémov sú určené autobatérie AGM  so separátormi zo sklených vlákien. Obidve majú vysoký obsah olova a podávajú vysoký výkon aj pri nízkych  teplotách.

Zistiť viac

Originálne ozubené remene a vodné čerpadlá
Pre plynulý beh motora

Rozvodový remeň je jeden z najdôležitejších komponentov motora - zabezpečuje správne časovanie otáčania kľukového a vačkového hriadeľa. Ak je potrebné diely vymeniť, je dôležité, aby všetky dokonale zapadli k sebe. Originálne diely z našej ponuky sú vždy dobrou voľbou: sú spoľahlivé a navzájom dokonale zladené.

Naše sady ozubených remeňov zabezpečujú mäkší chod motora, menšiu hlučnosť a spoľahlivý prenos sily. Sú vyrobené z pevných a odolných materiálov, no zároveň sú pružné a rozmerovo stále. Aj naše vodné čerpadlá presviedčajú svojou výkonnosťou. Zabezpečujú optimálnu funkciu chladenia, čím chránia blok motora a hlavu valcov pred prehriatím, pričom ich kvalita a životnosť sa rokmi neznižuje.

Zistiť viac

Originálne diely sa naozaj oplatia

Aj malý detail môže urobiť veľký rozdiel. Platí to aj pri výbere správnych dielov pre vaše vozidlo. Naše originálne diely sú vysokokvalitné a vyrobené na mieru pre váš Volkswagen.

Originálna sada ložísk kolies Volkswagen

Vysoká kvalita je extrémne dôležitá pre ložisko kolesa, pretože tento malý diel musí neustále odolávať extrémnemu zaťaženiu kolesa.

Originálne stierače Volkswagen

Nízka hlučnosť, vysoký kontaktný prítlak, dobrá výkonnosť a dlhá životnosť vďaka inovatívnej ochrannej povrchovej úprave.

Zistiť viac

Originálne zapaľovacie sviečky Volkswagen

Životnosť až do 60 000 km, silná akcelerácia, vysoká pružnosť otáčok motora, spoľahlivé zapálenie zmesi, zlepšený voľnobeh a spaľovanie.

Bezpečnostná kontrola vozidla
Spoľahnite sa na profesionálov

Bezpečnosť vás a ostatných účastníkov cestnej premávky je našou najvyššou prioritou. Preto je veľmi dôležitá pravidelná kontrola vozidla. Skontrolujeme všetky dôležité časti vášho vozidla - od bŕzd až po motor. To nám umožní určiť, či je potrebné niektoré opotrebené diely vymeniť. Samozrejme, postaráme sa aj o montáž nových Originálnych dielov Volkswagen©. S dôverou sa na nás obráťte. Radi vám pomôžeme.

Zistiť viac

Užite si zimu naplno

Prezuť, naložiť, naštartovať a bez starostí vyraziť? Žiadny problém. Skôr však, ako sa vydáte na zimné cesty za dobrodružstvom, zoznámte sa s našou ponukou Originálneho príslušenstva pre váš Volkswagen.

Hor sa za snehom! S uzamykateľným Originálnym nosičom lyží a snowboardov "Comfort" s výsuvnou funkciou môžete prepravovať lyže alebo snowboard na streche vášho vozidla. Dostupný je aj Originálny nosič lyží a snowboardov "Basic" bez výsuvnej funkcie. Základ vždy tvorí Základný strešný nosič alebo Základný strešný nosič pre pozdĺžne nosníky. 

Originálny strešný box má optimalizovaný, aerodynamický tvar, ktorý maximálne redukuje rušivé zvuky počas jazdy. K dispozícii v čiernej matnej alebo lesklej farbe s objemom 340 alebo 460 litrov. Strešný box "Basic" je jednostranne otvárateľný a je vybavený systémom dvoch zámkov, strešný box "Comfort" je vybavený až 3-bodovým centrálnym uzamykacím mechanizmom a vďaka inovatívnemu systému "DuoLift" sa dá otvárať z obidvoch strán. 

Aká ľahká a flexibilná môže byť ochrana batožinového priestoru vášho vozidla. Rozmerovo presná Originálna obojstranná rohož do batožinového priestoru má povrchovú plochu vhodnú pre každý druh znečisteného alebo mokrého nákladu. Ochranná prikrývka sa dá v prípade potreby vyklopiť, čím chráni nakladaciu hranu vášho vozidla pred poškriabaním pri nakladaní a vykladaní.

Bezpečnosť nadovšetko. A to platí aj pre batožinový priestor vášho vozidla. Pomocou Originálneho upevňovacieho modulu si môžete batožinový priestor flexibilne rozdeliť a váš cenný náklad zabezpečiť proti pohybu.

Nerobte kompromisy ani v chladných mesiacoch. Originálne kompletné zimné kolesá Volkswagen pozostávajú z moderných diskov a bezpečných zimných pneumatík a sú perfektne prispôsobené príslušnému modelu Volkswagen. Na základe dlhoročných skúseností zostavili naši vývojári optimálnu kombináciu diskov a pneumatík pre každý model vozidla a zaistili, aby vyhovovala vysokým nárokom značky Volkswagen na kvalitu a bezpečnosť. Vyberte si z našej širokej ponuky. 

Viac informácií

Dôležitým doplnkom na zimu sú aj Originálne snehové reťaze, ktoré zabezpečujú bezpečný záber na zasneženej ceste. Snehové reťaze "Snox", "Servo SUV" alebo "Servo 9" majú inovatívny upevňovací systém s automatickým napínačom. Tak sa vždy dostanete bezpečne do cieľa.

vw finden kaufen angebote schnaeppchen gebrauchtwagen lagerautos

 

Kompletný katalóg príslušenstva Volkswagen

Náš kompletný katalóg príslušenstva ponúka plno možností pre váš Volkswagen. Infotainment, športová aerodynamika, systémy komfortu a ochrany, transportné riešenia a ešte oveľa viac. Prelistujte si náš katalóg a presvedčte sa sami.

Prezrieť online

Stiahnuť PDF

Viac informácií o Originálnych dieloch Volkswagen u našich poradcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu