Pripravte sa na zimné obdobie a zostaňte originál Audi

Pripravte sa na zimné obdobie a zostaňte originál Audi
Nechajte si skontrolovať všetky dôležité časti vášho vozidla a objavte ponuku Originálnych dielov Audi, ktoré vám zabezpečia plynulosť jazdy v zime. Vidieť a byť videný v podmienkach zlej viditeľnosti je naozaj dôležité. Preto maximalizujte svoju viditeľnosť a bezpečnosť na cestách s príchodom zimného obdobia.

Prinášajú svetlo do temnoty:originálne svetlomety a žiarovky

Dobrá viditeľnosť a jasný výhľad sú extrémne dôležité, najmä v tmavých, zamračených dňoch. To najmä na jeseň a v zime zvyšuje dôležitosť kvalitného osvetlenia vozidla. Originálne svetlomety, svetlá a žiarovky z našej ponuky vás o tom presvedčia. Tieto produkty zabezpečujú, že cesta je jasne osvetlená a vozidlo je dobre viditeľné pre iných účastníkov cestnej premávky.

Naše originálne svetlomety, smerové svetlá a zadné svetlá sú ideálnou voľbou lebo majú rovnakú kvalitu ako diely montované v sériovej výrobe. Znamená to, že sa presne hodia do rozličných modelov Audi a zachovávajú pôvodný dizajn. Keď hovoríme o dizajne, ten často hrá pre zákazníkov dôležitú úlohu popri funkčnosti. Preto svetlomety v našej ponuke majú individuálny, moderný a elegantný dizajn.

Okrem dizajnu je dôležitá aj technológia, ktorá má v oblasti bezpečnosti cestnej premávky vysokú dôležitosť. Predovšetkým za šera a v tme sú nevyhnutné svetelné zdroje s vysokou svietivosťou a dlhou životnosťou. Obidvoje poskytujú naše originálne LED svetlomety, konvenčné halogénové svetlomety s originálnymi žiarovkami a široko rozšírené originálne xenónové svetlomety s xenónovými výbojkami. Všetky tieto svetlomety sa vyznačujú vysokým svetelným výkonom, kvalitným vypracovaním a materiálmi vysokej kvality, zodpovedajúcimi originálnym produktom montovaným vo výrobe.

Vedeli ste?

Xenónové výbojky sa používajú od začiatku 90. rokov dvadsiateho storočia a dosahujú najväčšiu intenzitu osvetlenia z bežných druhov svetiel. Majú dlhý dosah, veľmi dobré periférne osvetlenie a poskytujú osvetlenie približujúce sa dennému svetlu.

 

Prispievajú k bezpečnosti:originálne diely brzdovej sústavy

 

Najmä v zime, keď prší, sneží alebo mrzne, má spoľahlivá brzdová sústava mimoriadny význam - bez ohľadu na to, či jazdíte v teréne, v meste alebo mimo mesta. Pretože jej komponenty sa používajú neustále, podliehajú prirodzenému opotrebovaniu. Pri ich výmene je najlepšie použiť originálne diely aby neutrpela výkonnosť brzdovej sústavy.

Originálne brzdové kotúče a brzdové obloženie z našej ponuky sa vyznačujú vynikajúcim spracovaním a kvalitou materiálu. To zaručuje odolnosť voči opotrebovaniu a dlhú životnosť. Vďaka vysokým interným výrobným štandardom ich vlastnosti ďaleko prekračujú normy DIN/ISO a zákonné požiadavky. Výsledkom je vysoká výkonnosť a spoľahlivosť.

Ďalším argumentom pre uprednostnenie našich originálnych dielov je ich primeranosť - presne sa hodia pre jednotlivé modely Audi, najmä keď ide o hmotnosť a maximálnu rýchlosť. Vďaka tomu brzdová sústava dosahuje špičkovú výkonnosť, ktorá je nevyhnutná pre bezpečnosť jazdy.

Brzdové platničky a kotúče

Okrem našich originálnych brzdových kotúčov a obložení naša ponuka zahŕňa aj originálnu brzdovú kvapalinu. Vyznačuje sa šetrnosťou k materiálom použitým v brzdovej sústave, pomáha chrániť tesnenia a zabraňuje korózii rúrok a valčekov. Vďaka svojej vysokej tekutosti sa dá používať aj pri extrémnych zimných teplotách do -40 °C. Spĺňa internú normu VW 501 14 a tým prekračuje zákonné požiadavky.

 

Originálne diely výfukovej sústavy:pre menej emisií a menšiu hlučnosť

Výfuková sústava má dve hlavné úlohy: minimalizovať emisie vo výfukových plynoch a súčasne zabezpečiť redukciu hluku spôsobeného spaľovaním zmesi v motore. Pri použití našich originálnych dielov sa obidve požiadavky darí splniť aj po výmene - naše originálne tlmiče výfuku, zberné výfukové potrubia a katalyzátory zabezpečujú funkčnosť za každých podmienok.

Kvôli svojmu umiestneniu pod vozidlom je výfuková sústava vystavená nielen nečistote a posypovej soli, ale aj vplyvom počasia. Preto všetky inštalované komponenty musia byť schopné odolávať extrémnym podmienkam. Originálne diely z našej ponuky sú v tomto ohľade veľmi presvedčivé. Naše predné, stredné a koncové tlmiče výfuku sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov ako ušľachtilá oceľ a hravo spĺňajú tieto vysoké nároky.

Vďaka svojej protikoróznej ochrane a tepelnej odolnosti nespôsobujú problémy ani keď je motor horúci - to je skutočnosť, ktorú nemožno podceňovať, pretože výfukové plyny benzínového motora môžu dosahovať teplotu približne 800°C. Naše originálne diely sú rovnako presvedčivé aj keď ide o funkčnosť a odolnosť. Sú konštruované tak, aby optimálne podporovali výkonovú charakteristiku motora a spoľahlivo znižovali emisie hluku.

 

 

Naše zberné výfukové potrubia a katalyzátory, ktoré spoľahlivo odvádzajú výfukové plyny, sú robustné a tepelne odolné. Vďaka nim sa darí znižovať emisie ako uhľovodíky (HC) a oxid uhoľnatý (CO) až o 98 percent pred vypustením do ovzdušia - čím výrazne prispievajú k ochrane životného prostredia.

Rovnako ako ostatné originálne diely sú vyrobené podľa vysokých štandardov Audi, presne pasujú a najlepšie sa hodia do jednotlivých modelov koncernu. To sa mimochodom týka aj všetkých upevňovacích prvkov, ktoré nájdete v našom sortimente - napríklad špeciálnych závesov, ktoré zabezpečujú bezpečné upevnenie a znižujú vibrácie. Ďalším dôvodom, prečo sa oplatí ich použiť je, že sú samonastaviteľné a preto upevnenie zostáva rovnaké aj keď sa výfuková sústava vplyvom vysokých teplôt roztiahne.

Stručné zhrnutie

  • Originálne výfukové sústavy Audi zabezpečujú vysoký výkon a majú dlhú životnosť vďaka použitým materiálom vysokej kvality a sofistikovanej konštrukcii
  • Efektívne znižujú hlučnosť a obsah emisií vo výfukových plynoch motora
  • Všetky ich komponenty perfektne pasujú k sebe a k príslušným vozidlám Audi 

Vedeli ste?

Naše originálne tlmiče výfuku pomáhajú znižovať emisie hluku do takej miery, že úroveň vonkajšej hlučnosti zostáva hlboko pod zákonom predpísanými maximálnymi hodnotami.

 

Vždy dostatok energie vďaka originálnej akumulátorovej batérii

Akumulátorové batérie v ponuke originálnych dielov sú dostupné v troch rozličných verziách: ako olovené, batérie EFB/EFB+ pre systém štart-stop a ako batérie AGM pre systém štart stop. Spoľahlivo dodávajú elektrickú energiu potrebnú na naštartovanie motora a súčasne slúžia na napájanie spotrebičov vozidla. Batérie počas jazdy akumulujú elektrickú energiu vyrobenú alternátorom a jej distribúciou zabezpečujú funkciu celej elektrickej sústavy vozidla.

Naše originálne akumulátorové batérie sa optimálne hodia k príslušným motorom a zohľadňujú aspekty ako výkon alternátora a spotrebu elektrických spotrebičov vozidla. Vo vozidlách bez funkcie štart stop sa používajú klasické olovené batérie; pre vozidlá so systémom štart-stop s malým výkonom motora a malým počtom spotrebičov sú vhodné batérie EFB/EFB+ odolné voči cyklickému namáhaniu a pre motory s vysokým výkonom so systémom štart-stop/veľkým počtom elektrických spotrebičov sú určené batérie AGM  so separátormi zo sklených vlákien. Obidve majú vysoký obsah olova a podávajú vysoký výkon aj pri nízkych teplotách.

Originálna autobatéria

Originálne ozubené remene a vodné čerpadlá:pre plynulý beh motorov

Ako jedna z najdôležitejších súčastí vozidla sa všetky ozubené kolesá v motore musia otáčať. Ak sa majú diely vymeniť, je dôležité, aby všetky dokonale pasovali k sebe. Originálne diely z našej ponuky sú vždy dobrou voľbou: sú spoľahlivé a dokonale sa navzájom k sebe hodia.

Naše sady ozubených remeňov zabezpečujú mäkší chod motora, menšiu hlučnosť a spoľahlivý prenos sily. Sú vyrobené z pevných a odolných materiálov, no zároveň sú pružné a rozmerovo stále. Aj naše vodné čerpadlá presviedčajú svojou výkonnosťou. Zabezpečujú optimálnu funkciu chladenia, čím chránia blok motora a hlavu valcov pred prehriatím, pričom ich kvalita a životnosť sa rokmi neznižuje.

 

Ešte viac z originálnych dielov:

Originálna súprava ložísk kolies Audi

Vysoká kvalita je extrémne dôležitá pre ložiská kolies, pretože tento malý diel musí neustále odolávať extrémnym silám pôsobiacim na koleso.

 

Originálne stierače Audi

Nízka hlučnosť, vysoký kontaktný prítlak, dobrá výkonnosť a dlhá životnosť vďaka inovatívnej ochrannej povrchovej úprave.

Aero stierače Audi

 

Originálne zapaľovacie sviečky Audi

Životnosť do 60 000 km, energická akcelerácia, vysoká pružnosť, spoľahlivé zapálenie zmesi, zlepšený voľnobeh a spaľovanie.

 

 

Audi CarCheck

Doprajte vášmu Audi profesionálnu prehliadku Audi CarCheck. A môžete tak spokojne vyraziť za novými dobrodružstvami.

Viac informácií

Pripravte sa na zimné obdobie s Audi

Skôr ako budú cesty pokryté snehom, pripravte sa na zimu s Audi Service a komfortnými transportnými riešeniami vhodnými pre vaše Audi.

Viac priestoru pre zimné radovánky.

Zoberte si na zasnežené cesty správnu zimnú výbavu a užite si spontánne dobrodružstvá so strešným boxom z Originálneho príslušenstva Audi.

Zistite viac

 

Pripravte sa na zjazd.

Venujte sa svojmu obľúbenému zimnému hobby a užite si spontánne dobrodružstvá s nosičom lyží a snowboardov z Originálneho príslušenstva Audi.

Zistite viac

Prezujte včas.

Urobte zo zimy svoju komfortnú zónu a jazdite s dobrou priľnavosťou zimných kompletných kolies Audi. Pri výmene pneumatík vám skontrolujeme hĺbku dezénu, profil i tlak pneumatík a v prípade potreby vám odporučíme nové zimné komplety vhodné pre váš model Audi. Samozrejmosťou je odborná montáž, kontrola geometrie vozidla či sezónne uskladnenie pneumatík.

Zistite viac

 

Nabitá autobatéria pre chladné počasie.

Nedovoľte, aby vám slabá autobatéria pokazila zimný výlet. Pripravte sa na chladné obdobie s plne nabitou autobatériou. Nízka vonkajšia teplota namáha batériu a skracuje jej životnosť. Nechajte si preto skontrolovať vašu batériu ešte pred zimou a užívajte si chladnú zimu s istotou. 

Zistite viac

Priamo k zimným radovánkam.

S online aktualizáciou navigačných máp* získate prístup k aktuálnym mapám a trasám v celej Európe. Jednoduchou inštaláciou do vášho Audi. Zistite viac o aktualizácii a aktivácii navigácie priamo u vášho servisného partnera Audi.

*v závislosti od vášho navigačného systému

Zistite viac

 

Viac informácií o Originálnych dieloch a príslušenstve Audi u našich poradcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu