ŠKODA AUTO A HOKEJOVÝ ŠAMPIONÁT: 30 ROKOV SPOLU

ŠKODA AUTO A HOKEJOVÝ ŠAMPIONÁT: 30 ROKOV SPOLU

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF a ŠKODA AUTO k sebe patria už od roku 1992. O rok neskôr sa automobilka stala aj hlavným sponzorom podujatia a v stredovom kruhu i na dresoch hráčov sa prvýkrát objavilo logo s okrídleným šípom. Vtedy bol oficiálnym vozidlom šampionátu model ŠKODA FORMAN. Ešte predtým, ako sa sviatok na ľade naplno rozbehne, doprajte si trochu zábavy a azda aj poučenia týkajúceho sa pukov a hokejok.

Tohtoročné 85. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF 2022 bude od 13. do 29. mája hostiť Fínsko. Hrať sa bude v Helsinkách a v Tampere, pričom české autá pochopiteľne nebudú chýbať. V organizátorskej flotile sa objaví 45 vozidiel a medzi nimi plne elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV alebo modely ENYAQ iV, SUPERB iV a KODIAQ.

Hlavným lákadlom tohtoročného šampionátu je nové plne elektrické SUV ENYAQ COUPÉ RS iV.

Vedeli ste, že…

  • Najdlhšia hokejka na MS merala 165 centimetrov, čo je viac ako výška novej ŠKODA FABIA (146 centimetrov).
  • Najrýchlejší strelený gól padol už päť sekúnd po úvodnom hvizde.
  • Tím ŠKODA Design vytvoril trofej pre najužitočnejšieho hráča šampionátu prvýkrát v roku 2018.
  • Najvyššia nameraná rýchlosť hráča na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji predstavovala 41,32 km/h.
  • Základnou ingredienciou puku je síce guma, ale v jeho inak tajnom zložení prekvapujúco nechýba ani sadza.
  • V roku 2021 „sedelo“ v hľadiskách štadiónov v Rige 15 000 kartónových fanúšikov.

 

Peter Olah

Aj v tomto roku navrhol sklenenú trofej pre najužitočnejšieho hráča turnaja tím ŠKODA Design. Dizajnér Peter Olah opäť stavil na kryštalický dizajn.

Niet sa čomu čudovať, pretože Fínsko je podobne ako ostatné škandinávske krajiny lídrom v elektrifikácii dopravy. Takže iV flotila na tomto mieste rozhodne dáva zmysel. V rokoch 2019 a 2020 sa podiel plne elektrických vozidiel na počte novo registrovaných áut vo Fínsku zdvihol z jedenásť na osemnásť percent, čo krajinu podľa nemeckého združenia automobilového priemyslu VDA dáva na piate miesto na svete. Vyšší podiel elektromobility vládne len v Holandsku (25 percent), Švédsku (32 percent), na Islande (45 percent) a v Nórsku (75 percent).

IIHF-2022-SVK-banner

ŠKODA AUTO sa okrúhle výročie svojej spolupráce s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji IIHF rozhodla osláviť aj kvízom, ktorého víťazi majú šancu vyhrať vstupenky na finále v Tampere. Dokonca vrátane zaplatenej cesty a ubytovania! A mimochodom, nechceme prehnane radiť, ale pre úspešné vyriešenie zákerných otázok stačilo pozorne čítať tento článok.

Súvisiace príbehy

 

ŠKODA INFOTAINMENT

Viac informácií o vozidlách ŠKODA u našich predajcov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu