29 rokov s PO CAROM

29 rokov s PO CAROM
Naša spoločnosť prináša zákazníkom poctivosť, precíznosť, profesionalitu a kvalitu služieb už viac ako 29 rokov.

Hlavnou filozofiou spoločnosti je, aby na konci celého procesu bol spokojný zákazník, čo sa odzrkadľuje aj na dlhoročnom prvenstve firmy v tomto segmente.

Zameriavame sa na predaj a servis vozidiel značky Audi, Škoda, Volkswagen a servis značky SEAT a CUPRA a predaj originálnych dielov a príslušenstvá týchto značiek.  Podľa zakladateľa spoločnosti Jozefa Berezného je pri budovaní firmy dôležité vidieť „za roh“ a dôležitá je najmä spokojnosť zákazníka.

 

Profil firmy

Spoločnosť PO CAR, s.r.o. Prešov je kolektívom 57 zamestnancov pod vedením konateľa Ing. Jozefa Berezného. Zaoberá sa autorizovaným predajom vozidiel značiek Škoda, Volkswagen, Audi, autorizovaným servisom vozidiel značiek Škoda, SEAT, Volkswagen a Audi, predajom originálnych náhradných dielov a príslušenstva týchto značiek a doplnkovými službami pre motoristov.

 • 1994

V októbri tohto roku vznikla spoločnosť PO CAR, s.r.o. Prešov. Firma sa spočiatku zaoberala predajom automobilov značky Škoda, záručným a pozáručným servisom, predajom náhradných dielov Škoda a montovaním autodoplnkov do týchto vozidiel. Historicky prvým predaným vozidlom bola biela Škoda Favorit.

 • 1995

Vo februári tohto roku sa podstatne rozšíril sortiment služieb o predaj automobilov Volkswagen a Audi a o záručný a pozáručný servis týchto značiek. Išlo o priekopnícke časy, v ktorých sa predávalo všetko pod jednou strechou, ba ani predajcovia sa nešpecializovali na jednotlivé značky, ale predávali v podstate to, o čo mal záujem zákazník, ktorý ich práve oslovil.

 • 1996

Rozšírenie ponuky o rýchly on-line leasing Škofin, resp. SK Auto-Leasing (dnes zlúčené do Volkswagen Finančné služby). Firma rastie po podnikateľskej aj spoločenskej stránke, stáva sa aktívnym účastníkom výstav PVT a Svet na kolesách, ako aj podporovateľom širokého spektra kultúrnych a športových podujatí.

 • 1997 - 98

Firme bola pozastavená licencia na predaj automobilov Audi, pričom jej obnovenie bolo podmienené výstavbou samostatného autosalónu. Licencia na servis Audi bola PO CAR-u ponechaná. Práve do týchto čias sa datuje začiatok úvah o kompletnej prestavbe PO CARu na systém samostatných autosalónov, presne podľa európskych noriem.

 • 2001

Začiatok nových aktivít – obdobie zaradenia „vyššieho prevodového stupňa". Začína sa výstavba nového autocentra Škoda, PO CAR organizuje vlastný autosalón (PO CAR – Váš autosalón, 21. apríla 2001, Mestská hala Prešov), vychádza prvé číslo vlastného prezentačného mesačníka PO CAR (apríl 2001). V júli je firme pridelená licencia na prevádzku Škoda Club-u pre Východné Slovensko.

 • 2002

Slávnostné otvorenie nového autocentra Škoda (30. januára 2002). Rozšírenie sortimentu služieb o overovanie pôvodnosti vozidiel systémom THG. Začiatok výstavby nového autocentra Volkswagen a jeho slávnostné otvorenie (28. novembra 2002).

 • 2003

Začiatok výstavby autosalónu Audi (január 2003) v priestoroch starej budovy predaja VW. V júli ukončenie výstavby a kolaudácia, od 1. augusta spustenie skúšobnej prevádzky. Slávnostné otvorenie 25. septembra. S výstavbou autosalónu je spojené aj opätovné získanie licencie na predaj vozidiel značky Audi.

 • 2004

Prvý polrok sa nesie v znamení dôkladných príprav na získanie certifikátu ISO 9001:2000 spoločnosti TÜV Management Service GmbH, ktorého náročné kritériá splní len spoločnosť, vyhovujúca aj tým najprísnejším európskym štandardom kvality. Certifikát, ktorý je zároveň zárukou medzinárodnej akceptácie kvality služieb v rámci celej Európskej únie sa nám nakoniec podarilo získať po úspešnom audite, ktorý sa v PO CARe uskutočnil 28. mája

Rovnako na úrovni sa PO CAR prezentuje aj v spoločenskej rovine. Vstupuje ako generálny reklamný partner do tradičného podujatia MEDIA CUP, zúčastňuje sa automobilovej výstavy Svet na kolesách – a prešovskej verejnosti predstavuje najnovší model Škoda Octavia za osobnej účasti vtedajšieho riaditeľa Škoda Auto.

 • 2005

Spoločnosť PO CAR s.r.o Prešov sa stáva autorizovaným servisným miestom značky SEAT.

 • 2006

V pravidelnej súťaži „Zlatý piest“, ktorú organizuje Volkswagen Finančné Služby, sa spoločnosť PO CAR, predaj Škoda prvýkrát umiestnila na striebornej priečke. Od 1.1.2006 v areáli PO CAR začala činnosť stanica technickej kontroly UNI STK. Spoločnosť PO CAR s.r.o Prešov začala vykonávať prípravu vozidiel na STK a sprostredkovanie STK.

 • 2007

V apríli pribudol pred autosalón VW samostatný prístrešok pre úžitkové vozidlá VW. V júni začala stanica technickej kontroly UNI STK vykonávať aj emisné kontroly vozidiel. V septembri UNI STK spustila novú službu pre klientov - kontrolu originality vozidiel. Od decembra poskytuje servis PO CAR kompletné pneuservisné služby.

 • 2008

Spoločnosť PO CAR bola ocenená plaketou „Zlatý piest“ za prvé miesto vozidiel Škoda, oblasť Východ.

 • 2009

Od augusta rozšíril servis PO CAR svoju kapacitu o nový servisný priestor pre vozidlá VW a Audi.

 • 2010

Už druhý predajca VW bol ocenený a stal sa držiteľom Volkswagen Diploma. V decembri spoločnosť PO CAR bola ocenená plaketami “Zlatý piest“ za prvé miesto predaj Škoda – Východ, „Zlatý piest“ za prvé miesto pre predaj Audi na Slovensku, „ Skokan roka“ ako najlepší nováčik na Slovensku v predaji Volkswagen a „Skokan roka“ ako najlepší nováčik v predaji Audi prostredníctvom VWFS. Taktiež v decembri spoločnosť PO CAR získala „Zlatú ihlu“, najvyššie ocenenie koncernu VW za prínos pre značku.

 • 2011

Spoločnosť PO CAR sa stala centrom ŠKODA Handy ZŤP

 • 2013

Na základe hodnotenia klientov ako aj výsledkov spolupráce s Allianz – Sl. Poisťovňou sme získali certifikát kvality služieb TOP Servis 2013. Za dosiahnuté výsledky v súťaži Škoda liga sme získali ocenenie Servisný team roka a ocenenie After sales marketing.

Otvorenie nového autosalónu Audi.

 • 2014

Rekonštrukcia autosalónu Škoda.

Vznik Nadácie PO CAR.

 • 2015

Hospodárske noviny v spolupráci s partnermi UniCredit Bank, Deloitte a Bisnode Slovensko vyhlásili TOP FIRMY Prešovského kraja. PO CAR Prešov získal toto ocenenie a umiestnil sa na 4. mieste v kategórii: Obchodné spoločnosti s obratom 10 – 50 miliónov eur.

Rekonštrukcia autosalónu Volkswagen.

 • 2016

Aj v tomto roku sa spoločnosť PO CAR zaradila medzi TOP FIRMY Prešovského kraja. PO CAR Prešov získal ocenenie a umiestnil sa na 5. mieste v kategórii: Obchodné spoločnosti s obratom 10 – 50 miliónov eur. PO CAR získal ocenenie ŠKODA best dealer – 2. Miesto.

Špecialista pre opravy po nehode – získanie certifikátu – spoločnosť PO CAR je prvým cerfitikovaným partnerom na Slovensku.

 • 2017

Na základe výsledkov spolupráce s Komunálnou poisťovňou získanie ocenenia TOP PARTNER 2017, taktiež ocenenia ŠKODA dealer roka - 2. miesto. Hodnotením používateľov certifikát Predajca roka 2017 - 1. miesto za Prešovský kraj na NoveAuta.sk. Umiestnenie na 10.mieste TOP FIRMY Prešovského kraja v kategórii: Obchodné spoločnosti s obratom 10-50 miliónov Eur.

 • 2022

Spoločnosť PO CAR s.r.o Prešov sa stáva autorizovaným servisným miestom značky CUPRA.

Objednávka do servisu