ALBA bazénová technika na eRkovej vlne

ALBA bazénová technika na eRkovej vlne
V rámci R Days mohli naši zákazníci vzrušujúcimi skúšobnými jazdami zhodnotiť výkvet vrcholných modelov a špecialít VW, ktoré nezaprú pretekárske korene.

Jarné ráno bolo spočiatku skúpe na oslnivé odlesky modrých karosérií piatich VW R, ktoré pred naším showroomom VW čakali na svoju chvíľu slávy. Slnko nepotrebovali, oslňovali sami: VW Golf R, Golf Variant R, Arteon SB R, Tiguan R a T-Roc R. Dvojlitrové motory, 320 koní. T-Roc si síce vystačil „iba“ s 300 koňmi, ale faktom je, že takúto výkonovú hustotu sme na predvádzacích jazdách ešte nemali.

Ako sa z chlapa stane chlapec
Medzi našimi stálymi zákazníkmi, ktorých sme na R Days pozvali, boli aj traja zástupcovia prešovskej firmy ALBA bazénová technika s.r.o.. Jej zakladateľ Ing. Alexander Bača si jazdu v autách v erkovom prevedení nenechal ujsť. Lebo, ako povedal, vždy sa pritom v chlapovi zobudí chlapec. A hneď na začiatku poriadne prevetral Akrapovičove výfuky na VW Golf R. „Pri náhlom predbiehaní som po zošliapnutí plynu pocítil charakteristické oneskorenie, no vzápätí auto vyrazilo neuveriteľne rýchlo vpred. Potom nasledovala zákruta, v ktorej som Golf trochu dostal do šmyku, čo som však pri tej rýchlosti a uhle zatočenia zákruty očakával. Jednoducho som chcel Golf na hranici bezpečnosti vyskúšať. Golf s podvozkom 4MOTION si so situáciou bezpečne poradil,“ povedal.

Ďakujeme za dôveru
Náš hosť si komfortne zajazdil i s modelom Arteon SB R a sadol si aj za volant VW Tiguan: „Mne osobne sa do Tiguanu nastupovalo výborne a z tej výšky som mal dobrý výhľad na cestu. A 320 koní mi na skúšobnú jazdu v tomto type vozidla stačilo až až… Akcia bola skrátka výborná.“ Pán Bača doplnil aj niekoľko slov k spokojnosti so službami PO CARu: „U nás vo firme je stanovené, že všetky autá nakupujeme výhradne v PO CARe. Kvôli férovému prístupu, spoľahlivosti, profesionalite a viac než 20-ročnému vzťahu. Osobne sa tu poznáme s mnohými ľuďmi.“

Na svoje si prišli aj kolegovia
Jána Baču osobné modely Volkswagen v športovom, erkovom prevedení, skrátka fascinujú. Previezol sa v modeloch Golf R, Arteon SB R i Tiguan R a jeho favoritom bol ten stredný: „Arteon si viem absolútne predstaviť na rodinnej dovolenke. Dá sa potom prepnúť na erko a vyraziť si niekde zvýšiť hladinu adrenalínu. Na Golfe ma zaujal drift mód, s ktorým sa dá dostať do riadeného šmyku. Som ho neskúšal, ale určite by to bolo zaujímavé...“ Keďže ALBA bazénová technika disponuje aj jedným VW Tiguan R-line, jej vodič Martin Kyseľa si prišiel zajazdiť na „skutočne“ erkovom VW Tiguan: „Pri jazde s 320-koňovým erkom ma v prvom rade upútal príjemný zvuk a potom ten citeľný rozdiel výkonu, ktorý mi na mojom Tiguane so 150-koňovým motorom pri predbiehaní chýba. Doprial som si razantnú športovú jazdu a to bolo super. Ďakujem vám za tento zážitok.

Svoje podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu