Autá, kolotoče i turecký med, taký bol 49. ročník Bardejovského jarmoku

Autá, kolotoče i turecký med, taký bol 49. ročník Bardejovského  jarmoku
Uličky historického Bardejova v závere augusta ožili na štyri dni tradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov, umelcov a návštevníkov už 669. ročníka historického a 49. ročníka novodobého Bardejovského jarmoku.

Na ploche takmer pol hektára sa v Bardejove predstavili trhovníci so svojou širokou ponukou spotrebného tovaru a v pohostinských stánkoch s jarmočnými gurmánskymi špecialitami sa návštevníci mohli občerstviť neprebernou ponukou nápojov a pokrmov. Dal sa tu dokonca kúpiť taký ozajstný turecký med, že ho museli rúbať sekerou. Ak poznáte knižky o Ferdovi Mravcovi od Ondřeja Sekoru, možno si pamätáte obrázok, na ktorom fúzatý jarmočný predavač zo sladkostí odháňa osy. Nejako takto nefalšovane to vyzeralo v stánku s tureckým medom :)

Zábava vo dne v noci
Remeselníci sa so svojimi výrobkami predstavili v „Uličke remesiel“ a nechýbali ani zábavné atrakcie a lunaparky, ktoré zaplnili priľahlé ulice v centre mesta. Milovníci adrenalínu dokonca mali k dispozícii retiazkový kolotoč, ktorého veniec so sedačkami vyťahovali do výšky piateho poschodia obytného domu. Odtiaľ sa ozýval najväčší krik a výskot :) Návštevníci jarmoku sa mohli zabaviť neodmysliteľným kultúrnym program rôznych hudobných žánrov – na vystúpeniach folklórnych súborov, hudobných kapiel a umeleckých telies. Spomeňme napríklad Kollárovcov, Peter Bič Projekt, Richarda Müllera, či Desmod.

V hlavnej úlohe Audi A5 Sportback
Nemenej zaujímavá bola aj výstava vozidiel, do ktorej sme tradične prispeli piatimi exemplármi značiek VW a Audi. Návštevníci jarmoku mohli obdivovať naše aktuálne modely VW Tiguan, T-Roc a ID.5. Autosalón Audi sa prezentoval modelmi Audi A4 a A5 Sportback S-line. A práve ten posledne menovaný bol najväčším ťahákom nášho výstavného boxu. Zelená Distrikt metalíza a športová línia podčiarknutá dynamickým dizajnom Matrix LED svetlometov i Audi virtual cockpitom pôsobila na okoloidúcich ako magnet. Obrovský záujem o Audi A5 bol najmarkantnejší na druhý deň ráno, kedy bolo očividne vidno, že je zo všetkých našich vozidiel najviac obchytané. Nuž, hviezdy to nemajú nikdy jednoduché :) Pred otvorením ďalšieho výstavného dňa však A5 bola opäť dokonale naleštená a zeleno sa jagala na bardejovskom slnku ako smaragd.

Svoje podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu