Večierok s Kandráčovcami

Večierok s Kandráčovcami
Firemný večierok má vždy nezameniteľné čaro.

Pri chutnej večeri, lahodných nápojoch a v neformálnej atmosfére sa takmer okamžite otvára brána dobrej nálady a všeobecného porozumenia.

Takéto posedenia pomáhajú upevňovať pracovný tím a posilňujú kolegialitu. V PO CARe sme firemný večierok mali naposledy pred dvoma rokmi, lebo protikovidové opatrenia družným veseliam nepriali. O to viac sme si v júni na našom tradičnom mieste v Bowlingu pri trati večierok užívali.

Začal ako sa sluší – úvodným príhovorom riaditeľa firmy Ing. Jozefa Berezného, ktorý sme my trochu rozšírili gratuláciou k jeho okrúhlemu jubileu. Po večeri prišlo ozajstné prekvapenie. Z čista jasna sa na našom večierku zjavili Kandráčovci a p. Bereznému osobne zablahoželali slovne aj hudobne. S výnimkou niekoľkých zasvätených o nich vopred nevedel ani náš oslávenec, ani my...

Kandráčovci do nášho spolku zapadli úplne na jednotku. Spolu s nimi sme si zatancovali a zaspievali priamo na tanečnom parkete a skvelí muzikanti si našli aj čas za jedným stolom si s nami priateľsky podebatovať. A popri tom všetkom sme stihli aj dosýta si zahrať bowling. Tešíme sa na budúci rok.

Príhovor Ing. Jozefa Berezného
Dva pandemické roky sme všetci žili v obavách. V médiami ovplyvňovaných časoch sme sa obávali neznámeho, mali sme strach o svojich blízkych, o svoje zamestnanie, chmúrnymi myšlienkami sme si zaťažovali myseľ. Miešal sa v nás chaos v pocitoch i v konaní. Stávali sme sa podráždenými voči sebe i okoliu. Medziľudské vzťahy sa narušili.

Po nejakom čase si človek zvykne na neustále napätie a situácia sa pomaly stabilizuje. Ľudia sa utiahnu do svojich mikrosvetov, ale keď sú len trocha zodpovední, aj tak si pripúšťajú k srdcu každú znepokojivú správu, ktorá môže ovplyvniť ich život. Odráža sa to na psychike a ľudia upadajú.

Tento jav som zaznamenal aj v PO CARe. S postupujúcim časom sa situácia u nás upokojila. Ale nebol som si istý, či je to naozaj tak, alebo to všetci len predstierame a zaháňame vlastné mračná, len aby sme mali pocit, že všetko – život aj práca – ide ďalej a vonkajší svet sa nás nedotýka.

V minulosti sme sa každoročne stretávali na firemných večierkoch, kde sme sa kolegiálne zabavili a zahrali bowling. Po dvojročnej prestávke sme na túto tradíciu znova nadviazali.

Trochu som sa obával, čo na tom večierku uvidím. V akej emócii budú ľudia, z ktorých mnohých poznám už viac ako 15 rokov. Aká bude nálada, akú vibráciu bude mať celé podujatie. Moje prekvapenie bolo veľké. 

Na večierku som znova videl ten skvelý kolektív, dobre mi známy spred pandemickej doby. Ľudí s iskrou, pozitívnou energiou, nadšením, pevnými kolegiálnymi aj priateľskými vzťahmi a s túžbou zabaviť sa. Razom zo mňa opadli všetky obavy. Jasne som videl, že situácia je omnoho priaznivejšia, než za akú som ju pokladal. Posádka PO CARu je v pohode. Mám z toho obrovskú radosť a som za to všetkým našim pracovníkom vďačný. Pre ďalšie napredovanie a budúcnosť našej firmy to má veľký význam.

Svoje podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu