Gajdošovci a prešovská firma R-CARGO sú verní Volkswagenom

Gajdošovci a prešovská firma R-CARGO sú verní Volkswagenom
Vozidlá značky Volkswagen sú súčasťou ich pracovného i osobného života.

Prešovská spoločnosť R-Cargo zabezpečuje prepravu tovaru tým najbezpečnejším a najrýchlejším spôsobom - lietadlom. Venujú sa preprave jednoduchých zásielok, od ktorých postupne prešli k omnoho zložitejším. Biznis začali najmä rôzne obchodné tovary, osobné veci a produkty. Neskôr svoju pôsobnosť rozšírili o prepravu živých zvierat, ktorá dnes tvorí veľkú časť objemu ich zásielok. Manželia Gajdošovci sú dlhodobými klientmi PO CARu a vozidlá značky Volkswagen sú súčasťou ich pracovného i osobného života. S pánom Gajdošom sa zhovárala Jana Peregrinová.

V spoločnosti PO CAR Prešov ste zakúpili už štyri dodávky VW Crafter 2,0 Bi TDI, VW Golf Variant R 2,0 TSI a ďalšie sú objednané. Ako ste sa o nás dozvedeli?

Veľmi som túžil po vozidle Volkswagen radu R. Osobne sa z minulosti poznám s vedúcim servisu pánom Jurajom Gracom. Slovo dalo slovo a už sa nám ten vozový park rozrastá.

Autá Volkswagen Vás sprevádzajú nielen v práci, ale aj doma. Ako by ste opísali doterajšiu spoluprácu s PO CARom?

So spoluprácou sme spokojní. Pani Kropková je vždy veľmi milá nápomocná. Momentálne jazdím na Volkswagene Golfe Variant R 2,0 TSI, ale už pokukujem po Arteone. Manželka má objednaný Volkswagen Tiguan R 2,0 TSI a už sa nevieme dočkať, kedy dorazí. Všetko v modrej lapiz metalíze charakteristickej pre radu vozidiel R. Aj naše deti oceňujú autá z PO CARU pre veľký priestor na zadných sedadlách.

Vedeli by ste pomenovať výhody PO CARu oproti iným konkurenčným spoločnostiam?

Oceňujeme, že sme si autá mohli prísť osobne vyskúšať na prevádzacie jazdy v rámci podujatia R-Days. Osobnú skúsenosť nenahradí žiadne online prehliadky.

Napriek náročným ekonomickým časom sa Váš firemný vozový park rozrástol už na 4 dodávkové vozidlá v bielej farbe. Poslednú ste prevzali len minulý týždeň. Ako sa neľahké obdobie podpísalo pod záujem o prepravu?

Veľmi citlivo vnímame hlavne enormné rastúce ceny pohonných hmôt. Celé podnikanie však máme postavené na niekoľkých pilieroch, na ktorých trváme bez ohľadu na krízovú alebo celospoločenskú situáciu. Pozemnú dopravu si zabezpečujeme vo vlastnej réžii, následná letecká preprava je realizovaná renomovanými leteckými spoločnosťami. Okrem vyzdvihnutia zásielky na adrese zákazníka a doručenia príjemcovi poskytujeme aj balenie, poistenie, odborné poradenstvo v preprave a po dohode aj 24-hodinový servis. Zastupujeme našich klientov v colnom konaní a za férové ceny dokážeme zabezpečiť prepravu aj takých citlivých zásielok, ako sú vyššie spomenuté živé zvieratá.

Koľko času za volantom a koľko kilometrov najazdia Vaši zamestnanci mesačne?

Prepravu zásielok zabezpečujeme prevažne zo Slovenska. Šoféri trávia za volantom viac ako 10-12 hodín, samozrejme s potrebnými prestávkami, ktoré sú pre takúto záťaž nevyhnutné. Preto komfort, pohodlie a spoľahlivosť áut sú pre nás na prvom mieste. Dodávky VW Crafter tieto kritéria spĺňajú a naši šoféri si dodávky veľmi pochvaľujú, keďže je pre nich komfort na prvom mieste.

Chystáte v najbližšom období novinky, ktoré by mohli zaujímať Vašich zákazníkov?

Spolupracujeme s mnohými leteckými spoločnosťami po celom svete. Sme členom Universal freight organisation, združenia nezávislých prepravcov. Členstvom sme získali zastúpenie vo viac ako 70-tich krajinách a 250-tich letiskách a prístavoch sveta a budeme radi, keď naše prvotriedne služby využije ešte viac spokojných klientov.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa šťastných kilometrov na cestách s vozidlami  Volkswagen. 

Svoje podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu