Kolegovia z Audi sa vzdelávali a testovali v nemeckom Mníchove

Kolegovia z Audi sa vzdelávali a testovali v nemeckom Mníchove
Ako sa im darilo a čo všetko sa dozvedeli?

Vzdelávať sa a prijímať nové informácie je naším večným údelom. Na školení v Audi Trainig Center na mníchovskom letisku sme sa s naším servisným poradcom Martinom Basárom zoznámili s novinkami Audi. Niektoré sme aj vyskúšali na vlastnej „koži“.

Našej pozornosti neušla tohtoročná novinka Audi A8. Na úvodnom statickom porovnaní s konkurenčnými vozidlami, ktoré boli vystavené priamo v Audi centre, sme preberali zmeny na prednej maske a vnútorného komfortu. Z palety farebných odtieňov nám najviac zarezonovala zelená district metalíza v kombinácii s čiernymi doplnkami.

V interiéri sme našli nadmieru kvalitné materiály a exkluzívne vypracovanie. Komfortné ergonomické sedadlá vpredu, zadné sedadlá s voliteľnými komfortnými opierkami hlavy a celková ambientná atmosféra vás kedykoľvek pozývajú na jazdu v 1. triede. Následne sme vozidlo testovali na mníchovských cestách.

Mňa najviac zaujal dizajn luxusnej „kancelárie“ na kolesách. Komfort pre pasažiera na zadných sedadlách nezaostal za očakávaniami a vytvoril vo mne pocit výnimočnosti.

Na okruhu so špeciálom
Na letiskovej trati sme mali možnosť vyskúšať horúcu novinku Audi RS 3, ktoré by nemalo chýbať v garáži žiadneho motoršportového nadšenca. S týmto dvaapollitrovým benzínovým 5-valcom sme ju prešli niekoľkokrát vždy s iným jazdným režimom. Najzaujímavejší bol režim RS Torgue Splitter, ktorý dynamicky rozdeľuje hnaciu silu podľa potreby medzi prednú nápravu a jednotlivé kolesá zadnej nápravy. Vyvoláva pocit, že vozidlo je schopné sa ľahko a bezpečne dostať do šmyku. Zvládne to aj priemerný jazdec, teda ja. Skutočne sme si tento režim vychutnali. Špeciálne sedadlá, 400-koňový motor, mrazivý športový zvuk, adrenalín na trati. Stálo to za to. Audi RS 3 si jeden náš zákazník už objednal a verím, že ho budete mať možnosť vidieť vystavené u nás v showroome Audi.

Elektrický pohon v plnom prúde
S veľmi bohatou konkurenciou vystavených elektromobilov sme mali možnosť porovnávať i Audi Q4 e-tron. Z môjho pohľadu sa Audi v prípade Audi Q4 e-tron zameralo na maximálny dojazd a priaznivý pomer ceny a výkonu. Priestorovo sa jedná o jedno z najbohatších vozidiel vo svojej triede. Precíznosťou spracovania vysoko kvalitných materiálov sa model Q4 e-tron radí medzi špičku vozidiel s plne elektrickým pohonom. Mimochodom, netrpezlivo čakáme na novinku Audi A6 e-tron i A6 Avant e-tron s výraznejším dojazdom... Z tém školenia a skladby vystavených vozidiel bolo budúce smerovanie Audi jasné – razantný nástup na vlnu celosvetovej elektromobility. Verím, že po zlepšení podpory elektromobility na Slovensku to bude prínosom nielen pre našich zákazníkov, ale aj životné prostredie.

Ivan Čížik vedúci predaja Audi

Svoje podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu