Kontrolóri ŠKODA AUTO si posvietili na KODIAQ

Kontrolóri ŠKODA AUTO si posvietili na KODIAQ

V utorok (17.5.2022) navštívili náš autoservis odborníci zo ŠKODA AUTO a.s. Česká republika. Hlavným účelom cesty po servisných partneroch na Slovensku je kontrola opotrebenia vozidlovej rady ŠKODA KODIAQ v priebehu používania. Prostredníctvom podrobnej obhliadky jazdeného auta poskytnutého na kontrolu našimi zákazníkmi, ktorá trvá 2-3 hodiny, si odborníci všímajú aj tie najmenšie detaily.

Ich pozornému oku neuniknú ani tie najmenšie stopy korózie, poškodenie líšt, alebo iných kovových a plastových súčastí vozidiel, ktoré dokumentujú a analyzujú. Výsledky kontroly slúžia na vytvorenie potrebných opatrení pre ďalšiu výrobu nielen modelu KODIAQ.

Zo skúseností odborníkov vykazujú vozidlá iné výsledky napríklad podľa lokality, v ktorej sa používajú. Kontrolóri si všímali iné opotrebenie áut v Rakúsku s použitím chemického postreku vozovky, oproti zimnej údržbe formou posypovej soli, ktorá sa využíva napríklad na Slovensku.

Ak sa pýtate, čo sa podobnými kontrolami podarilo zlepšiť, tak je to napríklad osvetlenie EČV. "Dlhodobo sme sledovali ako problematické a vysoko korozívne bolo použitie bežných žiaroviek v lampičkách osvetlenia EČV. Na základe kontroly vozidiel našich zákazníkov, ako robíme aj dnes v Prešove, sme navrhli použitie vysokotesniacich plastov v kombinácií s LED žiarovkami. Ide o finančne náročnejšie riešenie, ale s efektívnejším a ekologickejším výsledkom pri dlhodobom používaní, resp. zapracovaní LED žiaroviek už do výroby," priblížil zástupca servisných služieb Škoda Auto a.s. pán Kuník.

Ďalšie kroky kontrolórov budú z Prešova smerovať do servisu v meste Spišská Nová Ves. Všetky podobné aktivity značky ŠKODA AUTO slúžia na zvýšenie kvality výroby a servisu vozidiel. Nové autá, ktoré zídu z výrobnej linky budú aj vďaka tejto kontrole slúžiť svojim majiteľom dlhšie a spoľahlivejšie.

Viac informácií o vozidlách a servise ŠKODA u našich kolegov, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu