Nové moderné pracovisko so všetkými prípravkami

Nové moderné pracovisko so všetkými prípravkami
Zriadili sme nové multimateriálové pracovisko, ktoré nám umožňuje opravovať vozidlá so skeletom z rôznych materiálov, vrátane hliníka. Ťažiskom pracoviska je rovnací rám VAS 6528, ktorý nám dodal náš dlhoročný partner Servind.

Zriadili sme nové multimateriálové pracovisko, ktoré nám umožňuje opravovať vozidlá so skeletom z rôznych materiálov, vrátane hliníka. Ťažiskom pracoviska je rovnací rám VAS 6528, ktorý nám dodal náš dlhoročný partner Servind.

Rovnací rám pochádza od švédskej spoločnosti CAR-O-LINER. Je schválený koncernom Porsche na opravy všetkých koncernových vozidiel – Audi, VW a SEAT. Obsahuje sofistikovaný elektronický merací systém, ktorý cez bluetooth komunikuje so softvérom v PC, kde je databáza cca 17 500 výkresov karosérií. Každý zo spomínaných výrobcov vozidiel má jednu presne takúto rovnaciu stolicu vo svojej prevádzke a každé auto pred výstupom do predaja na nej prechádza meraním. Teda to, čo namerajú v továrni, sme schopní pri opravách odmerať aj v našom autorizovanom servise a zistiť tak presný rozsah poškodenia vášho auta.

Presné opravy v kratšom čase
V praxi to znamená, že na našom pracovisku dokážeme karosériu nielen narovnať, ale aj zmerať, teda vždy máme istotu, že ju rovnáme správnym smerom a do požadovaných dimenzií podľa požiadaviek servisných príručiek výrobcov vozidiel. Veľkým benefitom tohto rovnacieho rámu je to, že zariadenie je uchytené na zdviháku, čo zvyšuje stabilitu pri meraní aj rovnaní. Navyše, k stolici máme na stene k dispozícii takmer všetky prípravky, takže ich nemusíme doobjednávať alebo požičiavať, čo si vyžaduje nejakú dobu. Tým pre zákazníka ušetríme veľa času, počas ktorého je jeho auto v servise. Presnosť opravy je vďaka digitálnemu zameriavaniu neporovnateľne vyššia. Osadenie, povedzme, dverí je potom veľmi presné a špáry medzi jednotlivými dielmi karosérie sú rovnomerné ako u nového vozidla. Takto komplexne vybavené pracovisko modernou rovnacou súpravou je najbližšie až v Martine.

Vyškolené kádre
Naši servisní technici absolvovali sériu školení, na ktorých sa naučili na zariadení VAS 6528 pracovať, aby s istotou sprostredkovali výhody nového technologického vybavenia našim zákazníkom. Precvičovali korektné a bezpečné upnutie vozidla pred rovnaním karosérie, fixovanie i vypodloženie konštrukčných prvkov, ktoré rovnaním nemajú byť deformované a tiež presné zameranie miesta, ktoré má byť etalónom pre presné osadenie nového dielu karosérie. Naplánované sú aj ďalšie školenia v Nemecku, zamerané na metódy opráv častí karosérií zo špecifických druhov materiálov (hliník, oceľ, kompozit).

Svoje podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu