Nový VW Multivan môže aj trampovať

Nový VW Multivan môže aj trampovať
Priaznivci úžitkových vozidiel u nás využili možnosť otestovať nový VW Multivan.

Bol medzi nimi aj p. Marek Hičár, ktorý si už nový Multivan objednal, ale kvôli nedostatku vozidiel ho reálne mohol vyskúšať až na našom predvádzacom dni New Multivan Experience 2022.

Marek Hičár ako inžinier elektrotechniky a leteckých systémov roky úspešne pôsobil v zahraničí. Pred dvoma rokmi sa s rodinou vrátil na Slovensko a svojim deťom chce ukázať krásy domoviny. Preto si u nás objednal sedemmiestny VW Multivan T7 2,0 TSI. A prišiel si zajazdiť.

Na NME ´22 vyskúšal Multivan plug-in hybrid s 1,4 l benzínovým pohonom, potom dvojlitrový benzín. Podľa jeho slov pri oboch počul viac šum pneumatík a okolitého vzduchu, než zvuk motora. Utvrdil sa, že jeho voľba tichého motora 2,0 TSI bola správna. „Pohon plug-in hybrid s 1,4 benzínovým motorom je fajn, ale na dlhšie cesty nie je infraštruktúra nabíjania ešte dostatočná. Navyše, štátna podpora elektromobility je slabá, “ zhodnotil.

Auto pre work and life balance
Hičárovci chcú čo najviac cestovať po Slovensku. „V Multivane je dostatok priestoru i pre skladací stolík. Jasne sa mi tu črtá mobilný office. V mojich predstavách vidím odsunuté bočné dvere, pekný výhľad, na stolíku vyvážená strava :) , možnosť dopracovať veci aj mimo office stola v lone prirody, to znie ako work and life balance. Hľadali sme priestranné, pohodlné a komfortné auto do rodiny, na dlhšie výlety za objavmi, pričom by sme mali možnosť variability usporiadania sedadiel,“ vysvetlil svoju voľbu budúci majiteľ nového Multivanu. Pán Hičár veľa času trávi za počítačom ako vývojár softvérov. Koncentrácia na detail je u neho vysoká a tak jeho potreba ísť do prírody je pochopiteľná: „Žil som 11 rokov v Kanade a mám čosi odžité v naozaj divokej prírode. Z divočiny sa človek vracia obohatený a plný energie znova niečo tvoriť. Láka ma les, prírodná vodná nádrž, kde môžem relaxovať v zázemí môjho auta. Ak bude treba, vyberiem 2 rady sedadiel a vytvorím si ložnú plochu, kde môžu bivakovať 2 osoby. Je v tom kus romantiky a dobrodružstva.“

Prečo padla voľba na PO CAR?
Pána Hičára pri kúpe vozidla oslovila neustála komunikácia a vyčerpávajúce odpovede nášho predajcu Martina Kalinaya. „Riešili sme aj iné modely VW, iné pohony a musím povedať, že p. Kalinay mi vždy dokonale vysvetlil a priblížil daný technický prvok. Pomohol mi zorientovať sa v záplave doplnkov, aby som si dokázal vybrať tie, ktoré pre môj spôsob prevádzky budú najužitočnejšie. Dokonca už aj po objednaní sme vďaka súčasným dlhým čakacím dobám mohli na trikrát dolaďovať finálnu výbavu,“ povedal. Ďakujeme za slová uznania a tešíme sa na odovzdanie vozidla.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu