ROZHOVOR: Aké je vysnívané auto Katky Knechtovej?

ROZHOVOR: Aké je vysnívané auto Katky Knechtovej?
Slovenská speváčka, klaviristka, gitaristka, skladateľka a textárka Katka Knechtová je našou dlhodobou klientkou a auto je jej hudobným nástrojom. Rada si za volantom spieva a mnohé melódie známych hitov vznikli práve za zvuku motora. V rozhovore pre Patríciu Germuškovú hovorila o tom, čo by malo mať jej vysnívané auto, ako vníma trend elektromobility a prezradila aj trapas, ktorý sa jej s vozidlom prihodil.

Slovenská speváčka, klaviristka, gitaristka, skladateľka a textárka Katka Knechtová je našou dlhodobou klientkou a auto je jej hudobným nástrojom. Rada si za volantom spieva a mnohé melódie známych hitov vznikli práve za zvuku motora. V rozhovore pre Patríciu Germuškovú hovorila o tom, čo by malo mať jej vysnívané auto, ako vníma trend elektromobility a prezradila aj trapas, ktorý sa jej s vozidlom prihodil.

Aké bolo Vaše prvé auto?

Moje prvé auto bola Toyota Corola. Bola to „jazdenka“. Mala som obrovské šťastie. Vďaka známemu som ho mala za veľmi dobré peniaze. Malo najazdených len približne 5-tisíc kilometrov. Pani lekárka, ktorá na ňom jazdila, chodila len do práce, prípadne na nákupy v rámci mesta. Veľa toho nenajazdila. Tým pádom som mala autíčko ako nové. Bola som s ním veľmi spokojná.

Na akom vozidle jazdíte teraz a aké boli preferencie, ktoré ovplyvnili výber?

Momentálne jazdím na Volkswagene Sharan. Pre mňa bolo v prvom rade dôležité pohodlie. Ja auto neberiem ako imidžovú záležitosť. Som za praktický výber. Na autách si všímam bezpečnosť, jazdné vlastnosti a spotrebu. Hlavne, aby sa mi v ňom dobre sedelo, lebo v aute trávim veľa času. Jeden prejazd na koncerty znamená niekedy aj 10 hodín v aute, čo nesie svoje zdravotné následky. Preto mám masážne sedadlo, aby ma nebolel chrbát.

Cesty na koncerty si viac užívate ako šofér, alebo ako spolujazdec?

Priznám sa, že ani ani. Mňa šoférovanie baví, ale iba na krátke vzdialenosti. Ako spolujazdec to skôr odtrpím. Nie som veľký fanúšik cestovania, respektíve premiestňovania, pretože sa nacestujem veľmi veľa. Premiestňovanie v akomkoľvek dopravnom prostriedku pre mňa vôbec nie je zaujímavé. Naozaj si to odsedím a som rada, keď vystúpim.

Komponovanie za volantom?

To praktizujem pomerne často. Keďže moja myseľ sa veľmi často nudí, tak pri zvuku motora, mi napádajú často rôzne harmónie. Musím povedať, že niektoré piesne, alebo aspoň skice piesní vznikli určite za volantom. Niekedy sa stane, že počas jazdy musím zastaviť a rýchlo zapnúť nahrávanie, aby som to nezabudla, lebo mi to príde v danom momente ako dobrý nápad. Takže dá sa povedať, že auto, ako také, je pre mňa hudobný nástroj.

Ako vnímate spoločnosť PO CAR, kde ste vozidlo zakúpili a servisujete?

S PO CAROM spolupracujem už niekoľko rokov. Za ten čas už zopár vozidiel bolo zakúpených práve tu. Som veľmi spokojná. Správajú sa k nám celý čas veľmi ústretovo. Danka Kropková je úžasná pani, s ktorou dlhé roky komunikujeme a vždy nájdeme najideálnejšie riešenie hlavne, čo sa týka ceny. Veľmi si vážim aj výborných odborníkov v servise. Ja môžem dať len pozitívnu spätnú väzbu na PO CAR.

Spievate si za volantom?

Ó, keď som sama v aute, tak rozhodne spievam. Dokonca vrieskam. To záleží na tom, ako ma tá hudba pohltí. Občas sa mi stane, že potom na križovatkách, keď stojím na červenej, tak ľudia okolo sa smejú. Potom si uvedomím, že vlastne stále existujú ľudia, ktorí ma pri tom môžu vidieť. Vzápätí si po chvíľke hanbenia poviem, že je to moja práca, a verím, že ľudia to chápu. Rovnako ja pozitívne vnímam ľudí, ktorí si spievajú za volantom. Príde mi to veľmi milé. Určite je to lepšia činnosť ako esemeskovanie alebo telefonovanie.

Ak by ste mohli voľne zapojiť fantáziu, ako o si predstavujete vysnívané vozidlo, v ktorom trávite čas?

Pre mňa by bolo ideálne, keby sa cestovalo v čase. Alebo keby som sa niekam vedela dostať potrubím. V úplne krátkom čase. Ten dopravný prostriedok, by bol len nejaká bublina, do ktorej vojdem a vystúpim už v konkrétnom mieste. Ten čas, ktorý trávim v dopravnom prostriedku by neexistoval. Ale keďže toto je asi za hranicou fantázie, tak povedzme, že v mojom vysnívanom aute by bolo kino, aby som si mohla pozrieť rôzne dokumentárne filmy. Vzápätí si v ňom odskočila do fitka zacvičiť, potom by mi nejaký michelinský kuchár priniesol niečo veľmi zdravé a chutné aj s pohárom dobrého prosecca. No a ani by som sa nenazdala a už by som bola na mieste určenia. To by bolo fajn. Mne sa veľmi páčia aj „Vany“, staršie Volkswageny, krásne retro dodávky a autobusíky, ktoré si dnes ľudia prerábajú a v nich cestujú a žijú. Ani to by nebolo zlé. Ale žiaden pracovný model, vyslovene taká imidžovka na trávenie voľného času.

Čo hovoríte na trend prechodu na vozidlá s elektrickým pohonom? Ste skôr klasik, alebo environmentálna duša?

Samozrejme sa často nad tým zamýšľam. Ale nemyslím si, že práve elektrický pohon v spojení s environmentálnou dušou je úplne ten správny pojem. Staviam sa k tomu veľmi skepticky, pretože aj batérie majú svoju životnosť a počula som ako neuveriteľne to tiež škodí prírode. Tie batérie a ich rozklad v prírode vlastne asi ani nie je úplne možný. Takže mám pocit, že je to len ďalší spôsob biznisu na téme ochrany prírody. Snáď vymyslíme niečo lepšie, lebo k tomuto sa staviam naozaj skôr skepticky.

Máte s autom vtipnú príhodu?

Mala som takú. Občas som vo svojom vlastnom svete. Stalo sa mi, že som išla natankovať. Zastavila som na pumpe. Keď som natankovala, tak som si tak hundrala popod nos, že aké mám špinavé auto, tak som začala umývať okno a zrazu sa za tým oknom objavil šofér a smial sa. Mne potom došlo, že vlastne umývam auto cudziemu človeku. Ten ma spoznal, smial sa a ešte mi dal dve eurá, len tak zo srandy, že ďakujem, že ste mi umyli auto s dodatkom, že mal zážitok, že mu Knechtová umyla čelné sklo. Takže to bola zároveň taká moja prvá a posledná brigáda na pumpe.

VEĽMI SI VÁŽIME SPOLUPRÁCU s Katkou Knechtovou a jej kapelou. Ďakujeme za rozhovor aj prejavenú dôveru, želáme veľa úspechov a pohodu za volantom na cestách.

Spracovala: Jana Peregrinová
Foto: YouTube channel Katarína Knechtová, expres.sk, presov24.sk, FB Katarína Knechtová

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu