Škoda Octavia s novou strechou

Škoda Octavia s novou strechou
Ako prebieha výmena strechy na vozidle? Ukážeme s v našej rubrike Správy zo servisu.

Strecha sa na aute mení v závisloti od rozsahu jej poškodenia pri dopravnej nehode. Menej častým prípadom je, keď strechu zasiahne zatvárajúca sa výklopná brána garáže.

Takýto prípad sa stal na vozidle Škoda Octavia, ktoré sme opravovali začiatkom roka. Vytrhnutý anténny základ zdeformoval lemy montážneho otvoru strechy do takej miery, že bežný klampiarsky opravný zásah nebol reálny.

Metodika servisnej príručky pre autorizovanú opravu poškodenia daného vozidla predpisovala výmenu strechy a anténneho základu. Museli sme preto demontovať čelné sklo, zadnú kapotu, stropný panel, kryty strešných rámov, tesnenia a slnečné clony a napokon samotnú poškodenú strechu.

Pri osádzaní novej strechy bolo na bočných spojoch použité lepenie špeciálnym karosárskym lepidlom a spoje vpredu i vzadu boli pribodované zváraním. Na príslušné časti karosérie bol v lakovni nanesený nový lak. V klampiarskej dielni sme demontované časti znova osadili na príslušné miesta, vrátane nového anténneho základu a čelného skla.

Pri lepení skla bolo použité špeciálne vysokomodulárne polyuretánové lepidlo, ktorého pevnosť v ťahu je 9 MPa. Aby sme si vedeli priblížiť ako veľa je 9 MPa, tak si predstavme, že je to 10-krát viac ako hodnota tlaku, na akú sa hustia pneumatiky kamiónov prevážajúcich 24-tonové náklady...

V poslednej fáze opravy sme na kalibračnom prístroji nastavili prednú kameru

asistenčných systémov a opravené vozidlo sme odovzdali spokojnému zákazníkovi.

Juraj Graca/vedúci servisu

Svoje názory a podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

 

 

 

Objednávka do servisu