Sviatočný editoriál Ing. Jozefa Berezného

Sviatočný editoriál Ing. Jozefa Berezného
Na slovíčko s majiteľom PO CARU

Predchádzajúce, zhruba trojročné obdobie, bolo zložité. Situácia bola neprehľadná, zdravotné a bezpečnostné riziká vysoké. Mediálny priestor bol nasiaknutý negatívnymi informáciami, ktoré vyvolávali v ľuďoch oprávnené obavy.

Ani dnes nie je situácia najľahšia, ale už je badať určitú normalizáciu pomerov. Už vieme, čo sa asi dá očakávať a prispôsobili sme sa tomu. Život si jednoducho vždy cestu nájde. Alebo možno len v mediálnom priestore iné problémy prehlušili tie, s ktorými sme žili doteraz. Žiť si svoje životy však musíme aj tak.

Podnikám už 31 rokov. Za ten čas som ešte ani raz na konci roka nemal pocit, že ten budúci rok bude ľahší. Vyslovene som mal vždy obavy, čo nás čaká. Nebol to len môj pocit, rovnaké obavy so mnou zdieľali aj mnohí moji kolegovia v iných firmách. Podmienky na trhu sa neustále menili, no napriek tomu sme vždy dokázali reagovať tak, že PO CAR každý rok zvládol s pozitívnymi výsledkami. Niekedy to bolo ľahšie, inokedy zložitejšie. Miera nášho úspechu však vždy závisela od toho, ako pevne sme zaťali zuby a ako vysoko sme si vyhrnuli rukávy. Skrátka, mali sme chuť to zvládnuť.

Toto úsilie stojí veľa psychickej energie. Vtedy je dôležitá podpora rodiny a blízkych. A tiež kolegov v práci. Lebo oni sú tiež rodina. V práci s nimi prežijeme väčšiu časť dňa a vidíme sa mnohokrát dlhšie, než s členmi vlastnej rodiny. Poznáme svoje radosti aj bolesti a hľadáme vzájomné porozumenie. Ako pracovníci, a aj ako ľudia. Ak sú tieto vzťahy korektné, výsledok spoločnej práce má veľký potenciál. Dôležitý je spoločný smer. Ak vytrváme, nič z toho čo nás v budúcnosti čaká, nás prekvapiť nemôže.

Preto vám všetkým, mojim kolegom v práci a tiež našim zákazníkom a ich kolegom v práci, na záver roka želám pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu blízkej rodiny a do nového roka prajem veľa zdravia, entuziazmu a pozitívneho myslenia, s ktorým život je vždy krajším a príjemnejším.

Ing. Jozef Berezný/majiteľ PO CAR, s. r. o.

Svoje názory a podnety na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu