Volkswagen Tiguan robí dojem

Volkswagen Tiguan robí dojem
Tiguan je celosvetovo najpredávanejší model Volkswagen. Triafa perfektný pomer medzi veľkosťou, cenou, úžitkovou hodnotou a technológiami. Dokáže byť prívetivým spoločníkom každý deň, každú noc.

Volkswagen Tiguan je celosvetovo najpredávanejší model Volkswagen. Triafa perfektný pomer medzi veľkosťou, cenou, úžitkovou hodnotou a technológiami. Dokáže byť prívetivým spoločníkom každý deň, každú noc.

Jeden Tiguan Life 1,5 TSI 110 kW/150 k s adaptívnym tempomatom ACC a 3-zónovou klimatizáciou Air Care Climatronic sme vystavovali na Bardejovskom jarmoku. Mnohí návštevníci sa o neho živo zaujímali, a čo bolo zaujímavé, ich pozornosti neušiel ani taký detail ako sú posuvné zadné sedadlá a dve úrovne dna batožinového priestoru.

Škoda, že nemohli vidieť v akcii asistenčný systém Front Assist a City Break so systémom núdzového brzdenia o 1 deň neskôr na prešovskom velodróme, kam sme Tiguan presúvali v rámci podujatia Prešovský cyklomaratón. Na stredovú plochu velodrómu sa musí schádzať kolmo na cyklistickú dráhu s náklonom 12°. Tiguan vysokým podvozkom kritickú hornú hranu šikmej dráhy hravo prekonal, no keď sa priblížil k spodnej hrane a mal vyjsť na otvorenú plochu velodrómu, jeho predná časť bola tak veľmi naklonená k asfaltu, že asistenčný systém situáciu vyhodnotil tak, že pred ním stojí prekážka. A okamžite vozidlo zastavil. Tiguan je skrátka v strehu vždy...

Tiguan v novom šate
Začiatkom roka 2024 na trh príde nový Volkswagen Tigun s prepracovanou prednou časťou s voliteľnými IQ.Light HD Matrix svetlometmi a svalnatou zadnou časťou so svetelným LED pásom. Dostal kvalitnejší interiér, ale aj multifunkčný volant s haptickými tlačidlami, stredovú konzolu s novými funkciami, voliteľný navigačný systém Discover Pro Max s 15" displejom infotainmentu. Systém MIB 4 s novou logikou úkonov má veľký 15“ displej, ktorý rád vzdoruje neestetickým odtlačkom prstov. Vo vozidle sú USB-C zásuvky s nabíjacím výkonom 45 W a na 15 W bezdrôtovej nabíjačke v stredovej konzole je možné nabíjať 2 smartfóny naraz. Veľmi moderne a zároveň príjemne retro v novom modeli Tiguan pôsobí umiestnenie radiacej páky pod volantom ako v autách zo 60-tych rokov.

Maximálna sloboda pohonov
Zákazníci si môžu zvoliť motory 1,5 eTSI, 2.0 TSI, 2.0 TDI a tiež eHybrid s vylepšenou batériou, 50 kW rýchlonabíjaním a dojazdom 100 km v čisto elektrickom režime. Tiguan je aj naďalej dostupný ako štvorkolka 4Motion.

Tiguan Life, ktorý sme mali na Bardejovskom jarmoku, na trase PO CAR – Športová hala Bardejov dosiahol priemernú spotrebu 5,7l/100 km. Akú spotrebu nám na Bardejovskom jarmoku ukáže jeho nový následník sa dozvieme už v roku 2024.

Svoje tipy na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu