História v obrazoch 1. časť

História v obrazoch 1. časť
PO CAR slúži motoristom už 30 rokov. Ma mieste bývalej Mototechny v roku 1994 konateľ PO CARu Ing. Jozef Berezný položil základy dnes úspešnej spoločnosti, ktorá už tri desaťročia zákazníkom ponúka profesionálne a kvalitné služby spojené s autorizovaným predajom a servisom vozidiel Audi, VW a Škoda.

PO CAR slúži motoristom už 30 rokov. Ma mieste bývalej Mototechny v roku 1994 konateľ PO CARu Ing. Jozef Berezný položil základy dnes úspešnej spoločnosti, ktorá už tri desaťročia zákazníkom ponúka profesionálne a kvalitné služby spojené s autorizovaným predajom a servisom vozidiel Audi, VW a Škoda. K rozvíjajúcim sa službám postupne pribudol aj autorizovaný servis SEAT a Cupra, pričom neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o vozidlá našich zákazníkov sa stali aj služby stanice technickej kontroly UNI STK.

Pri príležitosti 30- teho výročia založenia PO CARu preto na stránkach tohtoročných vydaní PO CAR Magazínu budeme postupne na pokračovanie uverejňovať krátky obrázkový exkurz úspešnou históriou našej firmy.

Míľniky PO CARu: 1994
V októbri tohto roku vznik spoločnosti PO CAR, s.r.o. Prešov. Firma sa spočiatku zaoberala predajom automobilov značky Škoda, záručným a pozáručným servisom, predajom náhradných dielov Škoda a montovaním autodoplnkov do týchto vozidiel. Historicky prvým predaným vozidlom bola biela Škoda Favorit.

1995
Vo februári tohto roku sa podstatne rozšíril sortiment služieb o predaj automobilov Volkswagen a Audi a o záručný a pozáručný servis týchto značiek. Išlo o priekopnícke časy, v ktorých sa predávalo všetko pod jednou strechou, ba ani predajcovia sa nešpecializovali na jednotlivé značky, ale predávali v podstate to, o čo mal záujem zákazník, ktorý ich práve oslovil.

1996
Rozšírenie ponuky o rýchly on-line leasing Škofin, resp. SK Auto-Leasing (dnes zlúčené do Volkswagen Finančné služby). Firma rastie po podnikateľskej aj spoločenskej stránke, stáva sa aktívnym účastníkom výstav PVT a Svet na kolesách, ako aj podporovateľom širokého spektra kultúrnych a športových podujatí.

1997 - 98
Firme bola pozastavená licencia na predaj automobilov Audi, pričom jej obnovenie bolo podmienené výstavbou samostatného autosalónu. Licencia na servis Audi bola PO CARu ponechaná. Práve do týchto čias sa datuje začiatok úvah o kompletnej prestavbe PO CARu na systém samostatných autosalónov, presne podľa európskych noriem.

Pokračovanie nabudúce.

Svoje tipy na zaujímavé články nám môžete zasielať cez kontaktný formulár na webe, klik TU.

Vždy najaktuálnejšie informácie zo sveta PO CARU nájdete na sociálnych sieťach. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame. Lajkujte, komentujte, zdieľajte. #pocarpresov #naposledypeso

Objednávka do servisu